Max Verstappen presteert beter dan de Red Bull eigenlijk kan, dat kan wel worden geconcludeerd. Dat is ook in China het geval. De viervoudig wereldkampioen is niet al te positief na de kwalificatie, als hij vooruitblikt op de race op het Shanghai International Circuit.
Zo is en blijft de bandenslijtage een probleem, ook al in de sprintrace op de vroege zaterdagochtend. "Dat is natuurlijk niet goed genoeg. Als je dat over een hele race hebt, dan val je natuurlijk best wel ver terug", zo stelt Verstappen tegenover onder meer RacingNews365.
"Ik kan ook rustiger aan gaan rijden, maar dan word je ook ingehaald. Dus dat maakt niet zo veel uit. We hebben wel wat dingen veranderd, al denk ik niet dat dat heel veel gaat uitmaken." Wat betekent dat dan voor de race op de zondag? "Dat wordt lastig, ook met de Ferrari's achter ons. Ze gingen in de race eigenlijk ook beter dan ons. Het zal lastig worden."
Helmut Marko gelooft erin dat alles nog open ligt, ook voor het podium en zelfs de overwinning. Als er aan Verstappen wordt gevraagd of een podium het hoogst haalbare is, of dat dat zelfs al teveel gevraagd is, is Verstappen duidelijk. "Dat is teveel gevraagd. Daar wil ik eigenlijk helemaal niet eens over nadenken."
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!