De focus tijdens het raceweekend in Spanje is uiteraard gericht op de nieuwe technical directive aangaande de flexibiliteit van de voorvleugels. Vooraf werd er door velen gespeculeerd wie er het hardst getroffen zou worden door deze strengere controles. Daarbij werd er ook veel naar McLaren gekeken.
Het was dan ook enigszins opvallend dat McLaren als een van de weinige teams geen nieuwe voorvleugel meenam naar Spanje, al is er wel een extra boogsteuntje geplaatst van het bovenste vleugelelement naar het element direct daaronder. In de eerste twee trainingen was ook bepaald niet te merken dat het team mindere prestaties zou leveren: Lando Norris en Oscar Piastri stonden allebei een keer bovenaan de ranglijst in de trainingen, met een redelijk comfortabele voorsprong op de rest van het veld.
Wanneer Max Verstappen bij F1TV wordt gevraagd wat hij denkt van de nieuwe rangorde, reageert hij met karakteristieke nuchterheid. "Als je naar de stand kijkt, dan is er overduidelijk niet veel veranderd. Maar dat had ik ook niet verwacht."
Wat betreft Verstappen zelf was het een prima start van het weekend, met P2 in de eerste vrije training en P3 in de tweede. "We hebben ergere vrijdagen gehad. Ik voelde me wat prettiger in de auto. We staan nog steeds niet helemaal waar we willen staan, maar het zit meer aan de positieve kant. Ik wil nog steeds een beter gevoel krijgen van de auto, maar ik heb ook vrijdagen gehad waar we er echt volledig naast zaten."
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!