Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
F1 nieuws

Vluchtende F1-teams kregen deksel op de neus in Bahrein

Nog anderhalve week geduld en dan beginnen de Formule 1-wintertests. Als het tenminste niet tegenzit zoals het in het verleden al vaker tegenzat. Met name 12 februari lijkt als testdag iets of wat vervloekt te zijn.

Bahrain Sandstorm Massa
Terugblik
Naar nieuwsoverzicht © xpb.cc

Het woord zegt het eigenlijk al, 'wintertest'. Er wordt in de winter getest ter voorbereiding op het nieuwe seizoen, maar toch keek mijn eind februari 2018 even vreemd op toen het op de ochtend van de testsessie in Barcelona sneeuwde. De ochtendsessie kwam in zijn geheel te vervallen, maar het was niet de eerste keer dat de elementen der natuur testwerk verhinderden.

Op 12 februari 2009 bijvoorbeeld testte drie teams, te weten Ferrari, Toyota en BMW Sauber in Bahrein, juist om regen op het Europese continent te ontvluchten. Dat hebben ze geweten. Niet regen, maar zandstormen zorgden er na één enkele outlap voor alle teams voor dat het stoplicht op rood ging.

			© xpb.cc
	© xpb.cc

Sneeuwbuien of zandstormen zie je misschien nog wel aankomen, maar op 12 februari 2005 werd een testsessie voor Michelin voor om een wel heel bijzondere reden langdurig stilgelegd. Het circuit van Jerez werd kunstmatig nat gemaakt en dat was direct ook de aanleiding voor de problemen.

De zwaar met water beladen bewateringstruck gleed op het natte asfalt van de baan en belandde in de grindbak. Door het enorme gewicht van de watertruck kwam die daar met geen enkele mogelijkheid op eigen kracht ook weer uit.

Anno 2025 wordt er enkel in Bahrein getest, maar zoals 2009 is ook dat geen garantie voor non stop-actie. Enig oponthoud is vandaag de dag extra kostbaar, aangezien er een totaal van slechts drie testdagen op het programma staat. Dit jaar worden de testdagen verreden op 26, 27 en 28 februari.

De beroemde RN365 kalender download is er weer! Zet de F1-kalender voor 2025 met een druk op de knop in jouw agenda en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen.

Download de F1-kalender

Praat mee!

Viaplay
x
Horner Boude claim over Red Bull Verstappen: "Dan goed voor vier polerondjes op rij"