Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Australië

Australië

China

China

Japan

Japan

Bahrein

Bahrein

Saoedi-Arabië

Saoedi-Arabië

Miami

Miami

Emilia-Romagna

Emilia-Romagna

Monaco

Monaco

Spanje

Spanje

Canada

Canada

Oostenrijk

Oostenrijk

Groot-Brittannië

Groot-Brittannië

België

België

Hongarije

Hongarije

Nederland GP Nederland

Start race
24 d 06:50:32
Kwali. Kwalificatie
Race Race
Italië

Italië

Azerbeidzjan

Azerbeidzjan

Singapore

Singapore

Verenigde Staten

Verenigde Staten

Mexico

Mexico

Brazilië

Brazilië

Las Vegas

Las Vegas

Qatar

Qatar

Abu Dhabi

Abu Dhabi

Max Verstappen

Voormalig F1-teambaas oppert nieuw Verstappen-scenario: "Teamhoppen voor 10 miljoen per race"

Waar rijdt Max Verstappen in 2026. Of waar niet? Voormalig F1-teambaas Otmar Szafnauer oppert in de nieuwe podcast van RacingNews365.com een nieuwe constructie voor Max Verstappen.

Verstappen Japan
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

In de nieuwe F1-podcast van RacingNews365.com schuift voormalig F1-teambaas Otmar Szafnauer aan als special guest. Het gaat onder andere over de toekomst van Max Verstappen in de Formule 1. Blijft hij bij Red Bull? Als journalist Ian Parkes suggereert dat Verstappen in 2026 toch wel bij Red Bull zal blijven, omdat hij niet kán weten wie er volgend jaar vooraan staat en hij zo het speelveld kan verkennen richting 2027, oppert Szafnauer een nieuwe constructie.

Szafnauer graaft even in zijn geheugen: "Was het in 1993 dat Ayrton Senna nergens een contract tekende en riep 'ik rijd voor eenieder die mij één miljoen per race biedt? Uiteindelijk reed hij volgens die constructie voor McLaren, maar hij had geen contract", aldus Szafnauer.

"Dus waarom niet zoiets als dat? Begin gewoon het seizoen en ga daarna teamhoppen onder het mom van 'geef me maar 10 miljoen per race'."

Szafnauer zal het allicht met een knipoog bedoelen, en dus gaat hij op meer serieuze toon verder. Want hoewel hij begrijpt dat niet alles valt in te vullen richting 2026, is er wel een element dat in zijn ogen zeer zwaar meeweegt.

"Volgend jaar wordt een pittig jaar. Het gaat om meer dan alleen de auto, het gaat er ook om wie het beste werk verzet met de motor. Het gaat om die combinatie. En in het verleden had Mercedes de beste motor toen we overstapten op de nieuwe motorformule. Het verleden biedt geen 100% garantie op nieuw succes, maar kun je ergens anders naar kijken?"

"Je moet wel naar het verleden kijken. Als je met dezelfde mensen in de toekomst nog een keer hetzelfde onderneemt, is de kans groot dat ze het opnieuw goed doen. Dat is iets wat je mee moet wegen", zo sluit Szafnauer af.

Ook interessant:

Verstappen wacht weekend van de waarheid in Imola

De GP op Imola is de race die Marko typeerde als de race waarin Red Bull en Verstappen de laatste stap richting McLaren moeten kunnen zetten. Reëel of ijdele hoop, Tom Coronel, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk?

Claim nu een van de 15.000 McLaren F1-team caps! OKX heeft speciaal voor de Nederlandse fans een toffe actie opgezet! Meld je nu aan bij OKX en claim jouw cap. Maak bovendien kans op een VIP Experience voor de race op Zandvoort!

Claim jouw cap!

Praat mee!

  1. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_profiles/avatars_profiles_2024_yt.png

    ArribaAndale

    Maar nergens zitten nog dezelfde mensen. Die zijn voor een groot deel weggekocht om elders aan de slag te gaan!

  2. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    Sjon Noordt

    Het lijkt mij dat er geen team is, die daar voor in is. Even een weekje een gast optreden, de auto van zeer dichtbij zien en zelfs in de garage, mogelijk een deel zien van de " geheimen" en de volgende week weer bij een ander en dan even een praatje maken bij RBR.

  3. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_mv.png

    TANKES

    Senna deed dat slim ! McLaren zat zonder de succesvolle Honda motor en moest het met een zwakkere Ford doen maar belangrijker hij wou eigenlijk naar Williams maar dat hield Prost contractueel tegen. Senna hield Ron Dennis af én ging bij Penske een Indycar test doen. Dennis ging graag in op het voorstel van $ 1M per race. Dit zal bij RBR niet lukken omdat hij daar een contract heeft maar wel weg kan ( waarschijnlijk ) maar dan vast niet per race betaald bij hun door kan. Mercedes of Ferrari of AMR zullen hem misschien wel willen maar dan gelijk voor meerdere jaren én zeker niet per race lijkt mij. Als Max i/d F1 wil blijven dan denk ik dat hij het beste een team kan zoeken voor het 2027 seizoen zodra hij weet wat de sterkste teams zijn met het nieuwe regelement. AMR HONDA met NEWEY maar zonder Lance Stroll ?

x
Red Bull Bleekemolen beoordeelt 'kleine Red Bull-ramp': "Vreemd, heel vreemd..."