Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Webber: "Michael Schumacher was een paranoide perfectionist"

In een zeer openhartig gesprek laat Mark Webber op de officiële Formule 1-podcast het achterste van zijn tong zien. De in 2013 uit de koningsklasse van de autosport teruggetreden Australiër deed onder andere een boekje open over Michael Schumacher.

Op de vraag wie zijn best sturende tegenstander was, reageert Webber: "Fernando Alonso was absoluut de beste racer, maar dan kijk ik puur naar de gevechten die ik met hem had. Van Michael wist je dat hij intens was, maar je wist nooit of er een vieze truc zou volgen. Dat wat hij bijvoorbeeld flikte in de kwalificatie voor de Grand Prix van Monaco van 2006 was voor ons rijders een zware klap in het gezicht." Webber refereert aan het moment waarop Schumacher, met nog enkele seconden op de klok, zijn Ferrari in het laatste gedeelte van het circuit van Monaco parkeerde - naar eigen zeggen een remfout, maar volgens onder meer de wedstrijdleiding een truc om de gele vlag uit te brengen. Zo konden concurrenten Schumachers snelste tijd, wat de Duitser pole op zou leveren, niet meer verbeteren. "Een paar weken later, ik meen dat het op Silverstone was, liep ik naar Michael toe en vroeg ik hem wat hem bezielde. 'Soms doe je dingen, en die zijn niet goed te praten', heb ik hem toen gezegd. Hij was een paranoide perfectionist, een kolos voor onze sport. We moeten niet vergeten wat hij voor ons heeft betekend, dat moeten we natuurlijk wel waarderen. Michael had bijzondere kwaliteiten, maar als die helm op ging, kon er soms kortsluiting zijn. Waarom Adelaide '94, waarom Jerez '97, waarom Monaco '06, waarom duwde hij Rubens (Barrichello, red.) destijds (2010, red.) in Hongarije bijna de muur in?"

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
bel GP België 19 jul 2026
Volledige kalender
x
Breaking Verstappen mist aftrap 24 uur van de Nürburgring uit veiligheidsoverwegingen