In 2014 ontving Verstappen de prijs als Formule 3-rijder zijnde, zijn inhaalbeweging op toekomstig Sauber-coureur Antonio Giovinazzi werd als mooiste van het autosportjaar verkozen.
Als Formule 1-coureur maakt de inmiddels 21-jarige er drie op een rij van: in 2015 werd zijn inhaalactie op Felipe Nasr, waarin hij buitenom met de Braziliaan meereed in de Blanchimont-bocht om hem vervolgens in de Busstop-chicane in te halen, aangewezen als actie van het jaar. Een jaar later werd de inhaalmanoeuvre buitenom bij latere wereldkampioen Nico Rosberg op Silverstone tot mooiste actie gekroond. Waar Verstappen vorig jaar niet werd genomineerd, staat de Nederlander ook in 2018 niet op de verkiezingslijst. Teammaat Daniel Ricciardo daarentegen, die in 2017 de 'Action of the Year'-prijs in de wacht wist te slepen, staat wél tussen de genomineerden. Zijn racewinnende actie waarmee Valtteri Bottas naar P2 werd verwezen in China is opgenomen tussen de kanshebbers. Onder de overige genomineerden een aantal bekende namen, zoals WRX-rijder en rallylegende Sébastien Loeb, voormalig F1-rijder en Formule E-wereldkampioen Jean-Éric Vergne en WTCR-coureur Tiago Monteiro.
Meest gelezen
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.









