Dit weekend staat de Grand Prix van Monaco op het programma. Het wordt volop zomerweer bij het stratencircuit in Monte Carlo, al is het zeker niet bloedheet. Voor de race op zondag behoort een bui tot de mogelijkheden.
De trainingen, de kwalificatie en de race vinden allemaal in de middag plaats. Op vrijdag en zaterdag schijnt de zon uitbundig en wordt het een graad of 26. Hier en daar komen stapelwolken voor, maar tot een bui komt het niet. Ga je ernaartoe, vergeet dan de zonnebrandcrème niet. De zon schijnt ’s middags in Monaco met zonkracht 8. Zonder bescherming kan je al in 10 minuten verbranden.
De race start zondagmiddag om 15:00 uur. Op zondag is het eerst volop zonnig. De stapelwolken worden ’s middags wel aanmerkelijk groter dan op vrijdag en zaterdag en weten in de regio uit te groeien tot regen- en onweersbuien. De kans dat het asfalt nat is voordat de race begint is nihil, maar de buienkans stijgt tijdens de race naar zo’n 15%.
Ook interessant:
Nog volop werk aan de winkel voor Verstappen en Red Bull
In de nieuwste Formule 1-podcast blikken Ruud Dimmers, Tom Coronel en host Joris Mosterdijk terug op de GP van Spanje. Max Verstappen won, maar het ging niet vanzelf. Verder kijken ze naar de problemen van Ferrari, de comeback van Hamilton, vooruit naar de GP van Monaco en nog veel meer. Beluister 'm hieronder!