De Formule 1 trekt dit weekend naar historische grond voor Max Verstappen: de Nederlander won in 2016 namelijk zijn eerste Grand Prix op het circuit in de buurt van Barcelona. De baan kent een aantal uitdagende bochten en bandenmanagement is ontzettend belangrijk. En gezien de weersvooruitzichten zal het rubber behoorlijk snel slijten.
Het raceweekend verloopt namelijk zonovergoten en zomers warm. Ten noorden van het circuit, boven de Pyreneeën, is zaterdag en zondag wel kans op een onweersbui, maar de kans dat zo’n bui het circuit bereikt is nihil. De buitentemperatuur loopt in ieder geval op tot zo'n 28 graden. Voor toeschouwers is het gebruik van zonnebrandcrème dus een must. Zonder bescherming verbrandt je huid al in 10 tot 15 minuten.
Met een middagtemperatuur die zomerse waarden bereikt en volop zon, wordt het asfalt ook nog eens zeer heet. De temperatuur van het wegdek kan zelfs oplopen richting de 50 graden. Hier zullen de teams rekening mee moeten houden met de banden- en pitstopstrategie, wat dus voor uitdagingen zal zorgen.
Ook interessant:
Max Verstappen moest het met de vierde plaats doen tijdens de Grand Prix van Monaco. De strekking van zijn reactie? Afvinken en door naar Spanje, waar de regels rond flexibele voorvleugels worden aangepast. Rudy van Buren, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk bespreken dat en meer in een gloednieuwe podcast van RacingNews365!
Bij winst van Verstappen, Norris, Piastri of een andere favoriet in Barcelona, pak je bij Unibet liefst 50 keer jouw inzet!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Win 50 x je inzet!Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!