Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Formule 1

Wie volgt Verstappen op? Dit zijn de grote Nederlandse F1-beloftes

Max Verstappen is dé grote man van de Nederlandse autosport op dit moment, maar er kloppen al een aantal getalenteerde coureurs op de deur om die rol van de viervoudig wereldkampioen over te nemen. Wie dat zijn, lees je hier!

Rocco Coronel Spanish F4 Aragon
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © FotoCar13

Max Verstappen heeft met zijn successen gezorgd voor een grotere populariteit van de autosport in Nederland. Inmiddels zijn we op het punt gekomen waarop dat zijn vruchten kan gaan afwerpen. Natuurlijk is de nieuwe generatie autosporttalenten niet volledig toe te schrijven aan de viervoudig wereldkampioen Formule 1, maar wat vaststaat is dat de talenten Verstappen stuk voor stuk als maatstaf voor hun eigen ambities kunnen gebruiken.

Voor Nederland zou het mooi zijn als de opvolger van Verstappen in de Formule 1 eraan zit te komen. We zijn als land inmiddels gewend en verwend geraakt met landgenoten in de koningsklasse van de autosport, maar voor de entree van Verstappen waren er lange periodes waarin we Nederlandse coureurs stijf in de achterhoede zagen rijden, of er zelfs niet één coureur aanwezig was in de F1.

Maar wie zijn de grote talenten die langzaam op de deur van de hogere juniorenklassen beginnen te kloppen? En wat mogen we de komende jaren van hen verwachten? RacingNews365 zocht het uit en geeft een overzicht.

			© AG PHOTO
	© AG PHOTO
			© MP Motorsport
	© MP Motorsport

Reno Francot en René Lammers, op weg naar de Formule 3?

De coureur die momenteel het dichtst bij de Formule 3 te vinden is, is Reno Francot. De 18-jarige coureur uit Echt is een talent dat al grote delen van de wereld heeft gezien. Hij reed de afgelopen drie jaar namelijk in de Midden- en Oost-Europese Formule 4, Italiaanse Formule 4, Spaanse Formule 4, Formule 4 Midden-Oosten, Formula Winter Series, Euro 4 Championship en de Formula Trophy UAE.

Ondanks dat hij geen van deze kampioenschappen wist te winnen, was hij wel vaak voorin de eindstand te vinden. Dit seizoen rijdt hij fulltime in de FREC, die vaak wordt gezien als de laatste stap richting de FIA Formule 3. Daar bezet hij de vijfde plaats in de stand. Francot kan ongetwijfeld hopen op een zitje in de F3 volgend jaar, wellicht bij MP Motorsport of Van Amersfoort Racing, de Nederlandse teams in de klasse.

Ook René Lammers is hard op weg richting de FIA Formule 3. De zoon van Le Mans-winnaar en voormalig F1-coureur Jan Lammers rijdt momenteel voor MP Motorsport in de Eurocup-3, een klasse die qua snelheid vergelijkbaar is met de FREC. Daar staat hij momenteel knap derde in de stand, met vier podiumfinishes in tien races.

Wat Lammers naast zijn bekende naam en goede resultaten ook meezit, is het feit dat hij voor een team rijdt dat eveneens in de Formule 3 actief is en bekendstaat om het promoveren van goed presterende coureurs uit de klasse waarin Lammers rijdt. Daarnaast valt Lammers onder de hoede van het management van niemand minder dan Fernando Alonso. Mocht de 18-jarige Leidenaar goede resultaten blijven scoren, dan is een zitje in de F3 in 2027 niet ondenkbaar.

			© FotoCar13
	© FotoCar13
			© MP Motorsport
	© MP Motorsport
			© FotoCar13
	© FotoCar13

Rocco Coronel, Kasper Schormans en Juste Mulder (Spaans F4)

Ook in de Spaanse Formule 4 is Nederland uitstekend vertegenwoordigd. De meest in het oog springende naam is die van Rocco Coronel. De zoon van Tom Coronel is pas 15, maar maakt al enige tijd onderdeel uit van het Red Bull-juniorenprogramma. Na zijn dominante seizoen in het Ginetta Junior Championship, waar hij dankzij elf overwinningen kampioen werd, rijdt hij dit seizoen voor het eerst in een formulewagen.

Hij begon het seizoen geweldig met twee overwinningen, maar zakte vervolgens iets weg. Momenteel bezet hij de vierde plaats in een enorm spannend kampioenschap.

Vlak achter hem, op de zesde plaats, staat Kasper Schormans. De 17-jarige coureur uit Born is ook een rookie, nadat hij eerder dit jaar de overstap vanuit de karts maakte. Schormans valt in de races vaak iets minder op, maar presteert bijzonder consistent. Hij finishte alle negen races in de punten, waaronder drie podiumfinishes. Daarmee maakt ook hij nog altijd kans op de titel en een sprong richting de FREC of Eurocup-3.

Later in het seizoen voegde ook Juste Mulder zich toe aan de groep. De 15-jarige coureur uit Apeldoorn moest wachten op zijn debuut tot de derde ronde, vanwege de eenvoudige reden dat je minstens 15 jaar oud moet zijn om deel te nemen aan de Spaanse F4. Mulder werd 15, debuteerde direct en scoorde punten in zijn eerste twee races. Ook in de derde race lag hij op puntenkoers, totdat zijn versnellingsbak roet in het eten gooide.

Een titel zit er dit seizoen niet in, daarvoor heeft hij te lang moeten wachten, maar zijn debuutweekend liet direct zien dat hij zich kan meten met de meer ervaren jongens in de klasse. Volgend weekend, in Jarama, mag hij laten zien of hij de sprong richting de top van het veld kan maken. Het zou bijzonder knap zijn.

			© Williams Racing
	© Williams Racing

Dean Hoogendoorn, de jongste F1-junior ooit

Ook aan de andere kant van de Atlantische Oceaan maakt een jong Nederlands talent naam: Dean Hoogendoorn. De 14-jarige coureur uit Woubrugge tekende al op 12-jarige leeftijd een contract bij het juniorenprogramma van Williams. Dat is geen verrassing gezien zijn prestaties in de karts. Hij werd vorig jaar Europees kampioen in de OK-Junior-klasse en won ook de WSK Super Masters Series, het hoogst aangeschreven kampioenschap in het voorjaar.

Inmiddels is hij dus de oceaan overgevlogen om deel te nemen aan de USF Juniors, het vijfde 'niveau' op weg naar de IndyCar Series. Daar is hij uitstekend begonnen. Hij houdt zich knap staande in een kampioenschap met voornamelijk oudere deelnemers en eindigde in beide races op Mid-Ohio op het podium. Ondertussen scoort hij ook nog altijd goede resultaten in de OK-Senior-klasse in het karten.

Wat zijn precieze plannen voor 2027 zijn, is nog niet duidelijk. In 2025 liet hij in gesprek met Quote echter weten dat het doel is om zo snel mogelijk Formule 4 te rijden. Dat kan wanneer hij 15 wordt. Vervolgens heeft hij de ambitie om op zijn achttiende in de Formule 1 te debuteren. Hoogendoorn legt de lat hoog. Of hij eroverheen weet te springen, zal de komende jaren blijken.

Ook interessant:

De zomerstop is voorbij: Max Verstappen gaat aan zijn laatste thuisrace in Nederland beginnen. Tim Coronel, Ruud Dimmers en Anouck van Heerden blikken vooruit in een gloednieuwe aflevering van de RacingNews365 Formule 1-podcast!

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
nld GP Nederland 23 aug 2026
ita GP Italië 6 sep 2026
esp GP Spanje 13 sep 2026
aze GP Azerbeidzjan 26 sep 2026
bhr GP Bahrein 4 okt 2026
sgp GP Singapore 11 okt 2026
Volledige kalender
x
Dutch GP F1 arriveert op Circuit Zandvoort voor Dutch GP