Max Verstappen reed zaterdag vanaf poleposition naar de winst in de sprintrace op de Red Bull Ring in Oostenrijk. Het was voor de regerend wereldkampioen alweer de derde sprintrace-zege van het jaar en zijn tiende in totaal. Tweede derde van de races werd dus een prooi voor de Nederlander. De anderen kwamen op naam van Valtteri Bottas (2), George Russell, Sergio Perez en Oscar Piastri.
Maar geen van deze rijders zit in het totaalklassement (qua punten) het dichtst bij Verstappen. De Nederlander heeft in totaal 97 punten bij elkaar gereden in alle sprintraces. Hij wordt, op ruime afstand, gevolgd door Carlos Sainz (53). Op plek drie zien we Charles Leclerc én Sergio Perez (52).
Opvallend verder is dat in totaal achttien rijders ooit punten hebben gepakt in een sprintrace.
Bekijk hieronder het volledige sprintklassement.
Klassement sprintraces
Coureur | Punten |
---|---|
Verstappen | 97 |
Sainz | 53 |
Leclerc | 52 |
Perez | 52 |
Russell | 37 |
Hamilton | 36 |
Norris | 36 |
Piastri | 27 |
Ricciardo | 9 |
Bottas | 9 |
Gasly | 8 |
Alonso | 8 |
Stroll | 6 |
Hulkenberg | 5 |
Ocon | 5 |
Magnussen | 4 |
Tsunoda | 4 |
Albon | 2 |
Ook interessant:
Verstappen en Norris trekken conclusie: vriendschap in F1 een illusie
Natuurlijk gooien we in dé F1-podcast de schuldvraag nog maar eens op. Hoe kijken de heren Tom Coronel, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk naar het gebeuren tussen Max Verstappen en Lando Norris op de Red Bull Ring, zowel op als naast de baan?
Bekijk je podcast liever op YouTube, klik dan hier!
Bij winst van Verstappen, Piastri, Norris of een andere favoriet in Saoedi-Arabië, pak je bij Unibet maar liefst 50x je inzet
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor nieuwe spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+
Win 50x je inzet!Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!