De uitslag van de Grand Prix van Monaco is maanden later wederom aangepast na een protest van McLaren en Red Bull. Pierre Gasly kreeg initieel zijn podiumplaats terug, maar raakt hem nu toch weer kwijt. Het Court of Appeal besloot zijn twee straffen van vijf seconden voor te hard rijden in de pitstraat weer te herstellen.
Het zorgt voor enorme woede bij Flavio Briatore, die er in de officiële persconferentie met gestrekt been in gaat. Hij beticht een van de rechters van een link met McLaren en zoekt ook de confrontatie op met Andrea Stella na diens reactie.
"Dit is echt oneerlijk", vertelt Briatore tegenover onder meer RacingNews365. "Allereerst accepteren we het besluit. Maar het is heel raar... Het ging om een panel van vier juryleden en een van de rechters gedroeg zich als een aanklager. Op zich is dat nog niet het grootste probleem."
"Het echte probleem is dat hij heel nauw verbonden is met het bedrijf McLaren. We hebben namelijk een mooie foto van de man waar hij in 2018 een speech houdt voor McLaren bij MSO Beverly Hills. Hij heeft een stichting, de One Drop Foundation, en McLaren heeft daar twee of drie auto's aan geschonken. Dat is simpelweg niet eerlijk. Een van de rechters was gewoon gelieerd aan het team dat een protest tegen ons had ingediend."
Confrontatie met Stella
Stella wordt om een reactie gevraagd en is duidelijk verbaasd. "Mijn reactie gaat over het besluit. Als we het daarover willen hebben, geef ik met alle liefde commentaar. We hebben zojuist ook een statement naar buiten gebracht. Maar als we het over dit soort beschuldigingen gaan hebben, dan lijkt me dat niet erg gepast. Het is een besluit dat we absoluut verwelkomen; het is van groot belang."
"Allereerst is het belangrijk omdat het duidelijkheid schept over de toepassing van Artikel 1.1.1 van de Internationale Sporting Code van de FIA, een artikel dat de absolute basis vormt voor alles wat daaruit voortvloeit. We zijn in beroep gegaan omdat we er zeker van wilden zijn dat die verduidelijking er zou komen."
Met ieder woord gaat Stella feller praten. "Onze zorgen gingen namelijk verder dan het eventuele verlies van twee punten. Die twee punten gaan het verschil hoogstwaarschijnlijk niet maken. Waar het ons om ging, was het waarborgen van sportieve gelijkheid en eerlijkheid. Dat is essentieel. Dat geldt bovendien niet alleen voor McLaren. Niet alleen Red Bull tekende protest aan; alle teams waren aanwezig bij de hoorzitting."
"Het was een cruciaal moment wat betreft helderheid over de manier waarop we de regels toepassen en de consistentie bewaken. En in dit specifieke geval heeft die consistentie betrekking op de meetmethodes die gedurende een raceweekend van kracht zijn."
Briatore laat het er daarna niet bij zitten. "Mooi hoor, al dat gepraat over artikel 1.1.1, P2, P3. Wat pas echt oneerlijk is, is dat een van de rechters banden heeft met McLaren. Dat is pas oneerlijk. Een rechter hoort normaal gesproken volstrekt onafhankelijk te zijn. En deze rechter — hij heeft een soort Italiaanse naam, maar het is een Amerikaan: Filippo Marchino — gedroeg zich afschuwelijk tijdens de zitting."
"Hij stelde zich op als een aanklager. En pas achteraf kwamen we erachter waarom hij zo naar deed: die gast is gewoon nauw verbonden met McLaren. Wat Stella ook zegt over de invloed op de sport: in de eerste plaats verwacht je van de rechtspraak dat die onafhankelijk is. Niet dat er iemand tussen zit die speeches houdt voor McLaren of auto's van McLaren gebruikt voor zijn goede doel. Dat is waar het om gaat."
"Al die regeltjes als 1.1.1, 2, 3, 4, 5: het boeit me niet. Waar het mij om gaat, en waar ik enorm van sta te kijken, is dat deze man gewoon banden heeft met McLaren", sluit Briatore af.
Wie wint de GP van Italië op het supersnelle circuit van Monza? Bij Unibet pak je liefst 50 keer jouw inzet bij een podiumplaats voor Verstappen, Norris of Russell!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor nieuwe spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Claim jouw bonus!Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.











Praat mee!