Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Wolff: 'ik wil de halo eraf zagen'

Voorafgaand aan de Mercedes-presentatie heeft Toto Wolff zich uitgesproken over de halo. Hij is er niet van onder de indruk en wil de cockpitbeschermer het liefst van de auto afhalen.

Vandaag presenteerde Mercedes de W09. Op het eerste gezicht lijkt het of er niet veel is veranderd. Het grote verschil met de W08 is de halo. De cockpitbeschermer is vanaf 2018 verplicht in de sport. Teambaas Toto Wolff vertelde voorafgaand aan de presentatie dat hij totaal niet onder de indruk is van het apparaat. De Oostenrijker begrijpt de reactie van de fans en vindt de halo er niet mooi uitzien. ''Ik ben niet onder de indruk van het ding. Als je me een kettingzaag geeft haal ik het eraf. De veiligheid van de coureurs is het belangrijkste en hier draait het om, maar we hebben nu iets geïntegreerd wat er esthetisch gewoon niet goed uitziet.''

Wolff wil zo snel mogelijk verandering zien hoopt dat er een oplossing wordt gevonden. De Halo verhindert volgens de Mercedes-teambaas ook de ontwikkeling van de auto. ''We moeten dit probleem oplossen en iets vinden dat er visueel beter uitziet. Tevens brengt het ook heel veel extra gewicht met zich mee. Doordat het op het midden van de auto wordt geplaatst help je het hele zwaartepunt om zeep.'' ''De FIA heeft allerlei tests uitgevoerd en hieruit is het resultaat dat de halo veel veiliger is voor de coureur.''

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
bel GP België 19 jul 2026
Volledige kalender
x
Breaking Verstappen mist aftrap 24 uur van de Nürburgring uit veiligheidsoverwegingen