Mercedes stond er weer goed bij in Bahrein, maar het liep allemaal niet op rolletjes voor de Duitse renstal. George Russell deed het lange tijd uitstekend en leek zonder al te veel problemen een tweede plek binnen te gaan slepen, tot hij in de slotfase ineens te maken kreeg met problemen. Tot overmaat van ramp kreeg de Brit ook een onderzoek aan zijn broek, waar de wedstrijdleiding zich na de race nog over zou buigen.
Volgens teambaas Toto Wolff gingen de problemen van Russell echter nog verder dan dat, zo laat hij weten tegenover Sky Sports DE. "Aan het einde van de race viel het allemaal ineens uit elkaar door remproblemen, een probleem met het brake by wire-systeem. Dat systeem faalde ineens en dan weet je niet meer of de remmen nu handmatig, of hydraulisch, functioneren of dat het allemaal nog elektrisch gaat. Maar George heeft de situatie goed gemanaged."
Verder had de Oostenrijker echter weinig te klagen over de race. "Normaal gesproken is dit een van onze slechtere circuits, met het ruwe asfalt en de temperaturen. Maar ik denk wel dat we onszelf goed neer hebben gezet hier en dat het toch goed is gegaan."
Wel kan er nog het één en ander veranderen, want de FIA is nog bezig met een onderzoek naar Russell omtrent een eventuele DRS-overtreding. Wolff legt uit wat daar precies mis is gegaan. "In de DRS-zones, waar de DRS normaal gesproken automatisch open gaat, het nu ineens handmatig geregeld moest worden. Dat hadden we al vroeg in de gaten, alleen wisten we niet of het zou werken of niet. Toen we op de knop drukten, ging de DRS inderdaad meteen weer dicht. Maar het was geen performance-situatie, dit was echt een elektronische fout vanuit de Formule 1."
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!