Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
George Russell

Brundle spot rol Verstappen in onvrede Russell bij Mercedes

Volgens Martin Brundle is George Russell niet volledig tevreden over de manier waarop Mercedes zijn contractverlenging heeft afgehandeld. Brundle denkt dat de belangstelling van teambaas Toto Wolff voor Max Verstappen mogelijk tot onrust bij de Britse coureur heeft geleid.

Russell Verstappen Jeddah
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

George Russell lijkt de onmisbare eerste coureur van het team van Mercedes te zijn. Toch heeft de Britse coureur zijn contract nog altijd niet ondertekend. Dit heeft mogelijk deels te maken met de gesprekken die het team, en Toto Wolff in het bijzonder, met Max Verstappen heeft gevoerd. Voormalig F1-coureur en analist Martin Brundle denkt zelfs dat Russell zich enigszins ‘gekrenkt’ voelt door de ontwikkelingen van de afgelopen maanden.

Hoewel de Nederlander minstens tot en met 2026 bij Red Bull blijft, hebben de gesprekken tussen de viervoudig wereldkampioen en Mercedes volgens Brundle de relatie tussen de Zilverpijlen en Russell onder druk gezet. Brundle ziet vooral de vertraging rond Russells nieuwe deal als een heikel punt. Hij wijst op Wolffs contacten met Verstappen als een belangrijke reden voor de onvrede van de Brit.

In een gesprek met Nico Rosberg bij Sky Sports F1, voorafgaand aan de Grand Prix van Italië, legde Brundle uit waarom Mercedes zichzelf in de problemen heeft gebracht. "George rijdt zo prachtig", aldus Brundle. "Hij oogt als een complete coureur, vol vertrouwen. Maar hij zei: 'Ik ging naar Mercedes met de verwachting meteen wereldkampioenschappen te winnen, vrij eenvoudig eigenlijk'. En dat is duidelijk niet gebeurd."

Rosberg, wereldkampioen van 2016 en voormalig teamgenoot van Lewis Hamilton bij Mercedes, was het daarmee eens en prees Russell: "Voor mij is George dit jaar zeker een van de drie beste coureurs. Ongelooflijk consistent, razendsnel en hij haalt altijd het maximale uit de auto. Dat maakt het voor Antonelli des te moeilijker, want hij moet zich meten met een van de beste coureurs op de grid."

Volgens Brundle had Mercedes meer zijn best moeten doen om het nieuwe contract van Russell al in kannen en kruiken te hebben: "Ik had George allang vastgelegd, want hij is duidelijk niet tevreden. Het is goed zichtbaar dat hij zich gekrenkt voelt door alle gesprekken over Max deze zomer. Terwijl je ziet hoe rustig het eraan toegaat bij McLaren en andere teams, vind ik dat Mercedes zelf te veel problemen met het rijdersduo heeft veroorzaakt. Ik zou hem gewoon behouden."

Praat mee!

x
Breaking Nieuwe grote partner Red Bull prominent op bolide Verstappen