Ondanks de podiumplek voor Max Verstappen weten ze bij Red Bull maar al te goed dat de prestaties beter moeten. De achterstand op de concurrentie is nog altijd te groot en het team doet er alles aan om dat gat te dichten. Nu de tweede seizoenshelft er echter aan zit te komen, legt teambaas Laurent Mekies uit dat er wel nagedacht moet worden over een plan van aanpak.
Bij verschillende teams is in de data zichtbaar dat er nog heel wat tienden goed te maken zijn ten opzichte van het dominante team, een titel die op dit moment nog altijd in handen is van Mercedes. Bij Red Bull zien ze dat ook terug na het raceweekend in Hongarije, maar in gesprek met onder meer RacingNews365 kijkt Mekies wat verder vooruit.
"Ik weet niet hoe het voor de anderen zit, maar wat wij op dit moment zeker weten, is dat we een knoop door moeten hakken over de balans tussen dit jaar en volgend jaar. Ik verwacht dat we dat eerder gaan doen dan we dat vorig jaar deden, vooral nu de reglementen zijn zoals ze zijn. Daar gaan we dus een beslissing over nemen."
Wat het huidige seizoen betreft, heeft Red Bull volgens Mekies al belangrijke stappen gezet. "Wat dit jaar betreft hebben we sinds de eerste race en dit weekend in Hongarije echt veel performance gevonden in de auto. Dat was vooral om de achterstand die we in eerste instantie hadden zo snel mogelijk recht te trekken."
Daar wil Red Bull het niet bij laten, al is een plan van aanpak wel noodzakelijk. "Het is waarschijnlijk lastig om je voor te stellen dat we op dit tempo door zullen gaan, maar we moeten hoe dan ook na gaan denken over de beste manier om die laatste paar tienden aan achterstand te dichten."
Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.











Praat mee!