Kwam het handelen van Max Verstappen in de eerste bocht van de Formule 1 Grand Prix van Saoedi-Arabië als een verrassing? Niet volgens Sky F1-analist Karun Chandhok. Hij wijst op de 'party trick' van de Nederlander.
"Als je kijkt naar al die agressieve coureurs in wiel-aan-wiel racen, hebben ze allemaal hun eigen party trick. Die van Max lijkt te zijn: 'Joh, ik ga gewoon volle bak richting de apex. Daar zoekt iedereen het maar uit, maar dit is hoe ik dat doe'."
"Zo had Michael Schumacher de truc 'ik ga gewoon lekker over het rechte stuk van links naar rechts en weer terug bewegen'. En dat had je Senna met 'ik stuur gewoon in en iedereen moet maar uitwijken'. Dit zijn zomaar drie voorbeelden die ik kan bedenken van coureurs die sterk en agressief waren in wiel-aan-wiel gevechten."
Chandhok snapt eigenlijk niet waarom de stewards niet eerder ingrepen: "Max heeft het geprobeerd. Ik denk echter dat het het meest voor de hand liggend zou zijn geweest dat ze Verstappen meteen hadden gevraagd die positie terug te geven in plaats van na te gaan of het een vijf- of tien seconden straf had moeten zijn."
"Het verbaast me dat ze dat niet aan hem hebben gevraagd. In plaats daarvan duurde het 2 uur en 39 minuten voordat we het mailtje kregen met de officiële lezing. Dat is wel buitengewoon lang, nietwaar? Het ging om bocht één, het was overduidelijk een straf... We wisten van de hoed en de rand, maar een uitleg liet heel lang op zich wachten."
Ook interessant:
Max Verstappen vervulde een hoofdrol tijdens de Grand Prix van Saoedi-Arabië, die achteraf al in de eerste bocht werd beslist. Hoe hebben Rudy van Buren, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk naar hét moment gekeken? Ze bespreken het in een kakelverse Formule 1-podcast van RacingNews365!
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!