Als Max Verstappen niet in een Formule 1-auto zit, dan is hij wel te vinden in de sim of in een GT3. De Nederlander is dol op racen en dat is ook duidelijk te merken. Toch is hij niet te spreken over de nieuwe reglementen in de F1, waar hij forse kritiek op heeft geuit. In de nieuwste Formule 1-podcast van RacingNews365 gaat het over de toekomst van Verstappen in de koningsklasse van de autosport.
Als er wordt gevraagd of Verstappen in Australië aan zijn laatste F1-seizoen begint, reageren Tom Coronel en Ruud Dimmers als volgt. "Nee, nee, nee, nee", aldus Coronel, waar Dimmers het volgende aan toevoegt. "Nee, helemaal niet, man. Max is gewoon een racer. Hij wil rijden, en de Formule 1 is het hoogste haalbare." Coronel: "De auto's zijn niet meer racy. Dat is eigenlijk wat hij zegt."
Daarna neemt Dimmers het weer over. "Dat is het ding, zijn leven draait alleen om racen. Hoe vaak hij ook zegt: 'Ik wil dit en dit in de toekomst misschien allemaal niet...' Op het moment dat hij uit zijn vliegtuig stapt, heeft hij in het vliegtuig onderhand al in de sim heeft gezeten. Dan komt hij thuis, en zit hij écht in zijn sim. Dan gaat hij in een GT3 rijden. Hij wil gewoon rijden."
Coronel: 'Max is met alles rap'
Een gepassioneerde Coronel vertelt verder: "Het is een racer en het is exact hoe je het uitlegt. Hij heeft geen zin om gezellig met zijn vrienden dingen te doen. Al doet hij dat natuurlijk ook. Maar als hij denkt van: ik heb even een dagje niet zo heel veel op het programma staan, dan trapt hij even lekker een auto aan op een circuit. Dat is gewoon een instinct dat van binnenuit komt, dat je altijd op de limiet moet rijden. Dat is die drang. En de drang die hij heeft, die is zo intens hoog dat hij gewoon ieder moment aangrijpt om weer in een raceauto te zitten."
"Dat geeft hem namelijk een bepaald gevoel. Maar daardoor houdt hij ook die scherpte ten opzichte van de Formule 1 en alles wat hij er omheen doet. Ik weet bijvoorbeeld dat ze vanuit Mercedes met hem gingen rijden. Zelfs de fabrieksrijders zeiden: 'Holy shit, deze gozer is echt snel'. En ja, dat begrijp ik", aldus de autocoureur.
"Hij wil maar één ding en is met één ding bezig. Dan denk je als fabrieksrijder: 'Nou, Max komt in een GT3'tje, die kan ik ook nog wel hebben'. Nee, ook bij hen werden de ballen eraf geknipt. Daar is hij ook snel in. Het maakt niet uit waar je die gozer in zet, want hij is met alles rap. Dat is het instinct, door altijd op die grens en een klein beetje eroverheen te zitten. Dat is waarom hij ook in de tijd van COVID circuitjes afhuurde en lekker scheurde. Het is gewoon een levensbehoefte bij die man."
Dimmers voegt daar tot slot het volgende aan toe. "Het kost hem ook minder energie dan anderen. Je ziet natuurlijk coureurs die echt op hun tenen lopen. Je kijkt naar zo'n Lance Stroll. Daar denk je altijd van: wat doe je in de F1-paddock? Het straalt gewoon uit dat je eigenlijk al honderd keer klaar had willen zijn en dat je van je vader moet komen racen, ofzo. En Max is juist super relaxed."
Ook interessant:
Max Verstappen en Red Bull maakten tijdens de testweken in Bahrein indruk, en verrasten daarbij ook. Tom Coronel, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk gaan daar veel dieper op in tijdens een gloednieuwe Formule 1-podcast van RacingNews365!
Zet de F1-kalender met één druk op de knop in jouw agenda en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen
Download de F1-kalenderMeest gelezen
In dit artikel









Praat mee!