Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

Ex-Mercedes-topman gelooft heilig in vijfde wereldtitel Verstappen

Max Verstappen kijkt tegen een forse achterstand aan in de strijd om de wereldtitel in 2025, maar voormalig Mercedes-topman Norbert Haug houdt vertrouwen in de viervoudig wereldkampioen.

Verstappen FP1 Baku
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool

Met nog acht Formule 1-races te gaan dit seizoen, staat Max Verstappen derde in het rijderskampioenschap. De 27-jarige Nederlander kijkt tegen een achterstand van 94 punten aan ten opzichte van WK-leider Oscar Piastri, en op Lando Norris heeft hij een achterstand van 63 punten.

Verstappen heeft dit jaar eigenlijk nooit gesproken over een kans op de wereldtitel, simpelweg omdat McLaren het te kloppen team is. De equipe uit Woking wist tot nu toe maar liefst twaalf van de zestien Grands Prix te winnen en zelfs Red Bull-adviseur Helmut Marko heeft de hoop op een vijfde titel op rij opgegeven.

Toch is er één iemand die gelooft dat Verstappen de achterstand nog kan goedmaken: voormalig Mercedes-topman Norbert Haug. Zeker na de toch wel overtuigende zege van Verstappen op Monza, waardoor hij zijn derde Grand Prix-overwinning van het jaar wist te pakken.

'Geen eenmalig succes'

"Ik vind dat absoluut realistisch. Alleen al in de resterende acht hoofdraces zijn er nog 200 punten te verdienen, plus punten bij de sprintraces. Wie Verstappens superieure overwinning in Monza heeft meegemaakt en het nodige inzicht heeft, weet dat dit geen eenmalig succes was dat specifiek aan het circuit te danken was", zegt Haug tegen Deutschen Presse-Agentur.

"Natuurlijk zegt iedereen dat de twee McLaren-Mercedes-coureurs elkaar punten afpakken. Voor mij is deze wedstrijd zonder teamorders echter de enige juiste manier om eerlijke autosport te bedrijven. Als de wereldtitel dan verloren gaat, dan is dat maar zo. Ik spreek hier uit een pijnlijke ervaring."

Daarbij verwijst Haug ongetwijfeld naar de strijd tussen Fernando Alonso en Lewis Hamilton in 2007 bij McLaren-Mercedes, toen Haug hoofd van Mercedes Motorsport was. De twee waren allerminst vrienden van elkaar, en uiteindelijk was het Kimi Raikkonen die er in zijn Ferrari vandoor ging met de wereldtitel.

Max Verstappen rijdt een thuisrace op Spa-Francorchamps. De Nederlander kende veel pech tijdens de vorige race, waardoor hij een podium misliep. Pakt Max tijdens de GP van België wel zijn podium?

Unibet keert liefst 50x jouw inzet uit bij een podium voor Verstappen, Antonelli of Russell!

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor nieuwe spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.

Win 50 x jouw inzet!

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
bel GP België 19 jul 2026
hun GP Hongarije 26 jul 2026
nld GP Nederland 23 aug 2026
ita GP Italië 6 sep 2026
esp GP Spanje 13 sep 2026
aze GP Azerbeidzjan 26 sep 2026
Volledige kalender
x
Nieuwe baan Voormalig engineer Verstappen bij Williams herenigd met Red Bull-kameraden