Na zes succesvolle edities is het in ieder geval voorlopig over en uit met de Grand Prix van Nederland op Circuit Zandvoort. Het contract is namelijk afgelopen en dat heeft alles te maken met het zakelijke risico. De race op Zandvoort is namelijk samen met Silverstone het enige circuit dat geen overheidssteun krijgt en dus moest het geld op een andere manier worden binnengebracht.
Max Verstappen won drie van de zes GP's, terwijl Lando Norris twee keer zegevierde. Tot slot schreef Oscar Piastri de race ook op zijn naam. George Russell is ondertussen de enige coureur die een sprintrace op het circuit in de Noord-Hollandse duinen wist te winnen.
Voorbeeld
De CEO van de Formule 1, Stefano Domenicali, blikt nu in gesprek met De Telegraaf terug op het evenement. Hij heeft er de nodige complimenten voor over.
"Ik wil de organisatie hier in Zandvoort uit de grond van mijn hart bedanken voor alles wat ze hier hebben neergezet. Het is hier allemaal smal en krap, zeker in vergelijking met veel andere circuits ter wereld. En dan zijn ze er toch in geslaagd om zo'n superevenement voor elkaar te boksen", vertelt Domenicali tegenover De Telegraaf.
"Met niet alleen een geweldig circuit, maar ook al die energie, muziek en positiviteit. Wat dat betreft is Zandvoort een voorbeeld voor heel veel andere plekken op de Formule 1-kalender geweest. En dan doen ze het ook nog eens zonder overheidssteun."
Tot slot zegt hij het volgende: "We moeten dit weekend niet verdrietig zijn, maar er juist nog één keer één groot feest van maken. Wat mij betreft sluiten we de deur hier zondagavond niet met twee sloten. Je weet nooit wat er in de toekomst gebeurt."
Ook interessant:
Max Verstappen crashte zwaar tijdens de laatste Grand Prix van Nederland. Mike Hezemans, Ruud Dimmers en Anouck van Heerden blikken desondanks terug op een mooi oranjefeest in een nieuwe aflevering van de RacingNews365 Formule 1-podcast!
Bekijk je de podcast liever op Youtube? Dat kan hier!
Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.











Praat mee!