De slotfase van de Grand Prix van Singapore verliep angstaanjagend voor Lewis Hamilton. De Brit opende de aanval op softs, maar kwam in de laatste ronden zonder remmen te zitten. Hamilton reed dan ook stapvoets naar de streep en kreeg ook nog een straf van vijf seconden voor het afsnijden van het circuit. Zodoende viel hij terug tot de zevende plaats.
Ook Charles Leclerc werd door Ferrari de hele race op LICO (lift & coast) gewezen om de remmen heel te houden. Dit tot frustratie van de Monegask. Matteo Togninalli, de hoofdengineer van Ferrari die verantwoordelijk is voor het proces op het circuit, geeft nu toe dat het Italiaanse team de mist is ingegaan.
"Singapore is een circuit dat ontzettend veeleisend is voor de remmen en voor de auto in het algemeen", stelt Togninalli tegenover onder meer RacingNews365. "Dat is bekend. In de Formule 1 draait het altijd om het vinden van de balans tussen risico en performance. Wat ons werk bijzonder maakt, is juist dat vermogen om de limiet op te zoeken, om te jagen op de laatste milliseconde."
Dat ging echter volledig fout in Singapore. "We hebben er bewust voor gekozen om de kwalificatie en race aan te vangen met een auto die op de limiet zat. Dat is ook deels hoe de auto ontworpen is. We wisten dus van tevoren dat we in de race de remmen goed zouden moeten managen. Door de omstandigheden en het niveau van management dat we hebben toegepast, kwamen we uiteindelijk in de laatste vier ronden zonder remmen te zitten."
Grote fout
Togninalli geeft dan ook de grote fout toe. "We waren gewoon iets te agressief. Dat is een fout, en als we fouten maken, moeten we die ook toegeven. Nu analyseren we alle data en onze werkwijze, want alles bij ons draait om processen. We bekijken hoe we onze methodes kunnen verbeteren, vooral onze mogelijkheid om beter te voorspellen hoe we een race zullen eindigen.
"We willen beter kunnen inschatten wanneer we te ver gaan. De volgende belangrijke stap wordt Mexico. Dat circuit biedt ook flinke uitdagingen, dus we versnellen ons verbeterproces en werken daar al actief aan in de fabriek", sluit Togninalli af.
Pakt Max Verstappen een podium tijdens de GP van Verenigde Staten? Dan pak je bij Unibet liefst 50 keer jouw inzet!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Claim jouw bonus!Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!