Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Lewis Hamilton

Ferrari-teambaas hoopte op Verstappen-achtige comeback Hamilton

Ferrari-teambaas Frédéric Vasseur zag Max Verstappen schitteren tijdens de GP van Brazilië. Stiekem had de Fransman gehoopt dat Lewis Hamilton hetzelfde kon bereiken, maar de zevenvoudig wereldkampioen eindigde de race niet na enkele incidenten.

Hamilton damage race Brazil
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Lewis Hamilton startte de race vanaf P13, maar kwam vanaf de eerste meters in de mêlee van het middenveld terecht. Op weg naar bocht 1 kwam de Brit al in contact met Carlos Sainz. Even later reed hij zijn achtervleugel stuk op de achterkant van de auto van Franco Colapinto. 

Het resultaat was een hoop schade aan de vloer en een nagenoeg onberijdbare SF-25. Nadat Hamilton (eindelijk) zijn verwachte tijdstraf kreeg en deze ingelost had, werd hij naar binnen geroepen en viel hij uit de race. Ferrari bleef achter met lege handen, aangezien Charles Leclerc eerder al het slachtoffer was geworden van de aanrijding tussen Oscar Piastri en Kimi Antonelli.

Teambaas Frédéric Vasseur keek vervolgens met enige weemoed naar de inhaalrace van Verstappen. De Fransman geeft in gesprek met diverse media, waaronder RacingNews365, aan dat hij Hamilton graag hetzelfde had zien doen: "Als je kijkt naar wat Max deed, de snelheid waarmee hij rondreed, dan heb ik het idee dat wij hetzelfde hadden kunnen doen", aldus Vasseur. "Maar twee crashes is gewoon teveel."

Een gemiste kans voor Ferrari

Vasseur gaat daarnaast verder in op de schade aan de auto van Hamilton: "Zijn auto was niet meer in balans en had ontzettend veel downforce verloren. Geen idee of dat komt door het contact met Sainz, of na de aanvaring met Colapinto, of allebei natuurlijk."

Toch probeert de Ferrari-teambaas het raceweekend in Brazilië te verlaten op een positieve noot: "Als ik dan iets moet kiezen, dan zou ik zeggen dat de snelheid dit weekend prima was. Tijdens de start en de herstart keken we uiteindelijk toch vooral naar de mannen voor ons gereden. We zochten de aanval en hadden een optimistische mindset."

"En dat is natuurlijk goed, maar op dit moment in het seizoen, wanneer je op dit punt in het seizoen zit, dan gaat het toch meer om resultaten dan potentie. We hebben vandaag niet alleen punten verloren, maar ook de concurrenten de kans gegeven om er meer te pakken."

Ook interessant:

Wat hebben we met zijn allen genoten van Max Verstappen, juist toen stiekem het niemand meer verwachtte. Een wijze les voor iedereen, toch Rudy van Buren, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk?

Praat mee!

x
GP Brazilië McLaren plaatst vraagtekens bij Red Bull-keuze, kijkt naar F1-reglementen