Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Charles Leclerc

Ferrari-teambaas looft Leclerc: "Een megasterk seizoen"

2025 was een jaar om snel te vergeten voor Ferrari. Toch zag teambaas Frédéric Vasseur een duidelijk lichtpuntje: Charles Leclerc.

Leclerc Vasseur
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Ferrari ging 2025 in als vice-kampioen bij de constructeurs, nadat het een jaar eerder veertien punten tekort kwam in de strijd met McLaren. De Scuderia had dan ook gezonde hoop op meer prijzen in 2025, al bleef daar al snel niets van over. 

De resultaten werden niet beter, maar slechter. Een vierde plaats in de strijd om de constructeurstitel was het gevolg. Verder werd het een seizoen zonder overwinningen in Grands Prix, al wist Lewis Hamilton nog wel de sprintrace in China te winnen.

Teambaas Frédéric Vasseur kijkt ondanks een mager seizoen met een positieve blik vooruit, naar een jaar waarin het hele veld opgeschud zal worden. "De sfeer binnen het team is positief. We kijken met goede moed uit naar 2026", begint de Fransman in gesprek met de officiële kanalen van de Formule 1. "Natuurlijk hebben we dingen verkeerd aangepakt, maar er waren ook dingen die we goed hebben gedaan."

"Natuurlijk proberen we beter werk te leveren in 2026. Ik had die exacte gedachte ook in 2024. Er zijn altijd positieve en negatieve dingen uit een seizoen te halen. Je moet altijd proberen het beste te halen uit wat je gedaan hebt."

'Leclerc heeft geweldig werk geleverd'

Het helderste lichtpuntje voor Ferrari in 2025 waren de prestaties van Charles Leclerc. De Monegask leek het maximale uit de tegenvallende SF-25 te halen en eindigde zeven keer op het podium. Met 252 punten werd hij vijfde in het kampioenschap, achter beide McLarens, Max Verstappen en George Russell.

Vasseur is dan ook te spreken over het Ferrari-goudhaantje: "Je weet dat Charles aan het team verbonden is en het team aan Charles, dat spreekt voor zich. Hij heeft dit seizoen geweldig werk geleverd. Wanneer we moeilijke momenten hadden, stond hij klaar om het team vooruit te duwen, omdat hij iedereen perfect kent en precies weet hoe je het beste uit de situatie haalt. Hij heeft echt een megasterk seizoen gehad."

"Soms had hij wat pech, zoals in Brazilië, dat was zeker een lastig moment, ook omdat we daar op dat punt waarschijnlijk P2 verloren. Dat betekent dat je niet alleen 18 punten verliest, maar ook punten aan je concurrenten geeft. Dat was een flinke klap voor ons, maar over het algemeen heeft hij een ongelooflijk sterk seizoen gereden."

Download met één druk op de knop de F1-kalender voor 2026 naar de agenda van jouw telefoon of laptop en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen!

Download F1-kalender

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

x
2026 FIA deelt statement na zorgen over nieuwe Mercedes-motor