Nu de zomerstop in de Formule 1 is aangebroken, maken we de balans op bij de overtredingen en de daarbij horende boetes. Eerder bekeken we al het aantal strafpunten, nu is het tijd voor de 'duurste' F1-coureurs op de grid. Sebastian Vettel staat hier met afstand bovenaan, al is een deel van zijn boete voorwaardelijk tot het einde van het jaar.
De Aston Martin-coureur heeft in de eerste dertien races €35.900 aan boetes gekregen, waarvan het overgrote deel voorwaardelijke is. Vettel liep eerder weg tijdens de coureursbriefing in Oostenrijk, waarna de FIA hem bestrafte met een geldsom van €25.000, mocht hij nog iets soortgelijks doen dit seizoen. Ook zijn scooterrit in Australië was prijzig: hier moest hij €5.000 voor betalen. Verder kreeg hij nog boetes voor te snel rijden in de pitstraat en unsafe releases.
Overzicht boetegeld in eerste helft van 2022
| Coureur | Team | Boete |
|---|---|---|
| Vettel | Aston Martin | €35.900 |
| Sainz | Ferrari | €25.000 |
| Perez | Red Bull | €10.600 |
| Hamilton | Mercedes | €10.000 |
| Ricciardo | McLaren | €10.000 |
| Zhou | Alfa Romeo | €10.000 |
| Leclerc | Ferrari | €10.000 |
| Verstappen | Red Bull | €10.000 |
| Stroll | Aston Martin | €5.900 |
| Bottas | Alfa Romeo | €2.000 |
| Albon | Williams | €1.800 |
| Tsunoda | AlphaTauri | €1.300 |
| Gasly | AlphaTauri | €1.300 |
Verstappen en Perez met relatief kleine boetes
Red Bull-coureurs Sergio Perez en Max Verstappen kwamen de eerste seizoenshelft niet door zonder een aantal boetes te verzamelen. Het zal voor de F1-coureurs niet zo veel pijn doen in hun portemonnee: Perez kreeg twee boetes voor het te hard rijden in de pitstraat (totaal €600) en nog een boete van €10.000 voor het ophouden van een andere coureur.
Verstappen kreeg slechts één (voorwaardelijke) boete van €10.000 voor 'coureursassistentie' tijdens de parc fermé-regels in Oostenrijk. Red Bull heeft hiermee met een voorwaardelijk totaalbedrag van €20.600 de derde plaats in de ranglijst.
Aston Martin staat door de boete van Vettel op de eerste plaats, terwijl Ferrari op nummer twee staat met een totaalbedrag van €35.000. Charles Leclerc kreeg dezelfde boete als Verstappen voor een vergrijp tijdens parc fermé, terwijl Carlos Sainz een forse boete van €25.000 kreeg voor het in de weg zitten van een ander tijdens de derde vrije training in Monaco.
Ook interessant:
Exclusieve F1-podcast: Guenther Steiner over 2022, Schumacher en de FIA
RacingNews365 nodige Guenther Steiner uit voor de F1-podcast, die hieronder is te zien met Nederlandse ondertiteling. Hij praat over de FIA, Schumacher, maar natuurlijk over zijn Haas-team. Beluister 'm hieronder.
Speel mee met de gratis voorspelgame van het WK-voetbal en win tot 10.000 euro!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Speel mee met de WK-voorspelgame!Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.











Praat mee!