Er drijven een aantal onweersbuien richting het Miami International Autodrome. Aan het begin van de week werd nog verwacht dat deze het circuit mogelijk pas op de maandag na de race zouden raken. Die voorspelling lijkt echter geleidelijk aan naar voren te zijn geschoven. De kans dat de onweersbuien het circuit bereiken op het moment dat de GP van Miami aan de gang is, lijkt steeds groter te worden.
In de VS zijn speciale wetten omtrent onweer tijdens sportevenementen. Die schrijven voor dat evenementen in de open lucht moeten worden gestopt wanneer er sprake is van onweersbuien. Specifiek houdt dat in dat toeschouwers moeten schuilen en de medische helikopter niet mag opstijgen indien het onweer te dichtbij komt en er kans is op inslagen. De Formule 1 zou in zo’n situatie genoodzaakt zijn om de race stil te leggen met een rode vlag en de coureurs terug naar de pitstraat te roepen.
En dus is de FIA aan het kijken of de race op zondag eventueel naar voren gehaald moet worden, om zo zekerheid te creëren dat de race gewoon verreden kan worden, zonder dat er onderbrekingen zijn omdat het circuit geraakt wordt door het verwachte onweer. En dus is het wachten op uitsluitsel van de FIA. Vast en zeker wordt vervolgd!
Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.











Praat mee!