Kimi Antonelli begon de GP van Qatar op de vijfde plaats en eindigde op diezelfde positie. De manier waarop die vijfde plaats tot stond kwam, leidde echter tot de nodige discussie. Was de Italiaan expres aan de kant gegaan voor Lando Norris? Al snel vlogen de complotten door de digitale wereld, waarna de Italiaanse rookie de kop van jut werd.
Het feit dat de regie de fout van Antonelli in eerste instantie niet liet zien, hielp hem niet mee. Ook de reactie van Max Verstappens race-engineer Gianpiero Lambiase en adviseur Helmut Marko hielpen niet mee. Waar Lambiase al snel inzag dat het om een onopzettelijke fout ging, hield Marko in eerste instantie voet bij stuk en wekte hij de indruk dat Antonelli Norris expres voorbij liet. Later bood Marko zijn excuses aan.
Daarna volgde er een online hetze tegen de 19-jarige Italiaan. Het resultaat: ruim 1100 haatberichten op de social mediakanalen van de rookie. Deze berichten varieerden van beledigingen aan zijn adres tot zelfs doodsbedreigingen. Ook op de kanalen van Mercedes kwamen nog ruim 300 van dit soort berichten binnen. Het leidde ertoe dat Antonelli tijdelijk zijn socials op zwart zette.
Gesprekken met Lambiase en Verstappen waren fijn
Antonelli krijgt in Abu Dhabi vanzelfsprekend vragen over de haatberichten. In gesprek met diverse media, waaronder RacingNews365, reageert hij op de nasleep van zijn 'moment' in Qatar: "Het was niet makkelijk om al dat commentaar na de race te horen. Zeker omdat het voor iets was wat ik nooit zou doen. Ik zou nooit een tegenstander zomaar voorbij laten."
"En uiteindelijk was ik gewoon in gevecht voor de derde plaats. Ik probeerde in de DRS van Carlos Sainz te komen. De fout kwam er uiteindelijk vooral omdat ik al rondenlang in de vuile lucht reed, terwijl ik zo hard aan het trappen was. Ik ging iedere ronde meer pushen, totdat de band het ineens opgaf. En op dat moment kwam de fout, en ging Lando mij voorbij. Om dan al die reacties na de race te zien, dat deed zeker pijn."
Met Red Bull was het gelukkig al snel bijgelegd, zo laat Antonelli weten: "Het was mooi om te zien dat Red Bull met een statement kwam. Daarnaast kwam GP (Lambiase, red.) naar me toe om met me te praten, en we hebben het een en ander verduidelijkt. Dat heb ik vervolgens ook met Max gedaan. Dat was fijn."
"En ik kreeg naderhand ook veel steun, wat natuurlijk ook heel fijn was. Dat heeft me ook geholpen om het allemaal een beetje te vergeten, waardoor ik mezelf weer kon focussen op dit weekend."
Max Verstappen is de man in vorm en kan in Abu Dhabi zelfs voor de vijfde keer op rij wereldkampioen worden. Bij een podiumplaats van Verstappen pak je bij Unibet liefst 50 keer jouw inzet!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Win 50 keer jouw inzet!Meest gelezen
In dit artikel










Praat mee!