Vlak voor de zomerstop, tijdens de GP van Hongarije, leek het er sterk op dat 2025 als een nachtkaars zou uitgaan voor Red Bull Racing en Max Verstappen. De Nederlander had het hele weekend niets in te brengen en eindigde de race als negende. Na de zomerstop lijkt de Oostenrijkse renstal echter herrezen te zijn, en Verstappen wist de afgelopen vier GP-weekenden maar liefst 86 punten te behalen van de mogelijke 100.
De grote vraag is nu of Red Bull en Verstappen deze uitstekende vorm kunnen doortrekken gedurende het restant van het seizoen. In de RacingNews365 Podcast probeert Rudy van Buren dit te beantwoorden: "Ik denk dat iedereen het verschil ziet met vóór de zomerstop, waar er natuurlijk tal van uitspraken zijn geweest als: 'we kunnen amper in de top 10 eindigen, et cetera.' Nu, de laatste drie wedstrijden haalt hij het podium."
"Historisch gezien zijn de circuits die komen beter voor Red Bull dan Singapore. Op COTA was hij vorig seizoen sterk, in Mexico is hij historisch gezien altijd goed. Las Vegas was vorig jaar moeilijk, maar dat leek meer door de bandentemperatuur te komen. Toen was alleen Mercedes snel in die kou, en had de rest allemaal hetzelfde probleem. Brazilië ging vorig jaar zowel in natte als droge omstandigheden goed."
Afwachten
Van Buren denkt dat Verstappen en Red Bull niet altijd de snelsten zullen zijn, maar dat dit ook niet per se nodig is. "In alle eerlijkheid: Lando Norris was gisteren echt wel een stukje sneller dan Verstappen, maar hij zat vast in de vuile lucht. Maar goed, je moet er eerst voorbij, en er zullen nog meer circuits komen waar dat geldt."
"Op COTA en in Mexico kan je nog aardig inhalen, maar er zullen ook wel weer een paar races zijn waar het iets meer een DRS-trein kan worden. Dat geeft tegelijkertijd ook weer de potentie om een paar tienden die je misschien tekortkomt qua racepace te verbloemen. Dus het ziet er beter uit. Dat is eigenlijk wat we kunnen zeggen."
"Ik denk dus dat ze de komende wedstrijden mee kunnen doen. Of dat betekent dat Verstappen voor de overwinning kan strijden, moeten we afwachten. Maar hij zal wel competitief zijn en mee kunnen doen in het spelletje om iets te kunnen bereiken in de wedstrijden."
Ook interessant:
Max Verstappen eindigde op de tweede plaats tijdens de Grand Prix van Singapore. Tim Coronel, Rudy van Buren en Joris Mosterdijk zagen dat een cruciale Red Bull-vraag met volmondig ja werd beantwoord, zo bespreken zij in een gloednieuwe Formule 1-podcast van RacingNews365.
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!