De Grand Prix van China werd uiteindelijk niet helemaal wat Max Verstappen ervan had verwacht. De Nederlander deed het tijdens de sprintkwalificatie en sprintrace uiteindelijk prima, maar kwam er tijdens de race op de zondag niet echt aan te pas. Hij reed lange tijd wat onzichtbaar rond, tot hij het tempo in de slotfase opvoerde en ineens nog een inhaalactie kon plaatsen op Charles Leclerc in gevecht om P4.
Verstappen trok aan het langste eind en dat was volgens Red Bull-teambaas Christian Horner toch het hoogtepunt van de race, zo legt de Brit uit tegenover Viaplay. "Max heeft geweldig geracet tegen Charles. We hadden de snelheid gewoon niet op het rechte stuk, zoals je wel kon zien. Hij zat er met een open DRS nog vier tienden achter, omdat Ferrari wel gewoon echt snel was op het rechte stuk. Dus het werd haast een potje schaken! Maar het was zeker een geweldige inhaalactie van Max."
Horner benadrukt echter vooral dat Red Bull de dagen na de race zeker niet stil zal zitten. "Hij heeft absoluut gedaan wat hij moest doen, maar we hebben echt genoeg om naar te kijken na afloop van de race. We gaven in de eerste stint echt teveel weg en we moeten gaan begrijpen hoe het zit met onze limieten, want in de tweede helft van de race waren we ineens competitief. Maar toen hadden we al te veel weggegeven, dus had dat ook geen zin meer. Veel lessen om te leren dus, maar we weten waar we moeten verbeteren. We hebben twaalf punten kunnen pakken en staan nog maar acht punten achter Lando, maar er is nog genoeg werk aan de winkel."
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!