Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

Jos Verstappen vreest voor F1-motivatie Max: "Ik zie het somber in"

Max Verstappen lijkt het dankzij de nieuwe reglementen niet naar zijn zin te hebben in de Formule 1. Vader Jos staat achter de mening van zijn zoon en vreest tegelijkertijd dat hij de motivatie in de sport mogelijk gaat verliezen.

Max + Jos Verstappen Hungary FP2
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Het is inmiddels geen verrassing meer dat Max Verstappen geen liefhebber van de 'nieuwe Formule 1' is. De viervoudig wereldkampioen heeft meermaals aangegeven dat de essentie van autoracen ervaren wordt wanneer je maximaal kan trappen met het materiaal dat je hebt. Met de nieuwe krachtbron en de manier waarop de energie in de batterij gemanaged moet worden, is dat vaak niet meer mogelijk.

Verstappen waarschuwde daar in 2023 al voor. De Formule 1 ging volgens hem de verkeerde kant op met de nieuwe voorgestelde reglementen. Nu is het 2026, er zijn al twee Grand Prix-weekenden verreden, en hetgeen waar Verstappen voor vreesde is uitgekomen. 

Jos Verstappen ziet het met lede ogen aan. De vader van de Red Bull-coureur, die zelf 107 Grands Prix en twee podiumfinishes achter zijn naam heeft staan, is het volledig eens met de kritiek van zijn zoon. In gesprek met De Telegraaf deelt hij zijn zorgen over de toekomst van de Formule 1 en de rol die zijn zoon daarin zal spelen:

"Je hoort dan ook dat het een kwestie van wennen is, maar ik weet zeker dat Max er geen plezier gaat uithalen op deze manier. Natuurlijk probeert hij er altijd het beste van te maken, dat staat er los van. Hij doet er samen met Red Bull alles aan om competitiever te worden."

"Maar het racen in deze auto’s daagt hem niet uit. Eerlijk gezegd ben ik er wel bang voor dat Max zijn motivatie verliest. Het racen in een Formule 1-auto vond hij vroeger het mooiste wat er was. Maar nu zie ik het vrij somber in. Ik zou willen zeggen dat het niet zo was, maar ik zie dit met het oog op zijn toekomst wel een probleem worden."

De televisie uitgezet

En Jos zelf? Die is op dit moment ook niet erg happig om de televisie aan te zetten om de koningsklasse van de autosport te volgen, al volgt hij de verrichtingen van Max zoveel mogelijk: "Natuurlijk volg ik Max op de voet en hebben we veel contact. Maar als ik dan naar die sessies kijk en hoor waar ze van het gas moeten, dan is het moeilijk om daar enthousiast van te worden."

"Twee weken geleden stond ik ’s nachts op voor de vrije training in China, maar heb ik na een kwartier de televisie uitgezet en ben ik verder gaan slapen. Dat had ik nog nooit gedaan als het om Formule 1 gaat. Dat zegt misschien ook wel wat."

Nieuw F1-seizoen, nieuwe kansen! Pakt Max Verstappen, George Russell of Kimi Antonelli een podiumplaats in Japan, dan pak je bij Unibet liefst 50 keer jouw inzet!

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.

Win 50 keer jouw inzet!

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
jpn GP Japan 29 mrt 2026
usa GP Miami 3 mei 2026
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
Volledige kalender
x
Red Bull Verstappen stelt fans gerust na 'glitch' in Japan