Charles Leclerc blijft ook de komende jaren 'gewoon' bij Ferrari rijden. De Monegask beschikte al over een langlopende verbintenis, maar daar komen nog enkele seizoenen bij. Bovendien gaat het salaris van Leclerc naar verluidt flink omhoog, iets wat ook een reactie lijkt op de bewegingen op de transfermarkt. Een overstap lag niet voor de hand, maar langzaam leek Leclerc zich ook voorzichtig te kunnen oriënteren op andere opties.
Hij rijdt namelijk al sinds 2019 voor Ferrari, maar won nog nooit een wereldtitel. Volgens Leclerc is er echter nooit sprake geweest van een nieuw avontuur. De 28-jarige coureur voelt zich volledig op zijn gemak bij de Scuderia en geeft een helder statement af: hij gelooft in het project.
"Waarom nu? Het is niet zo dat ik een bepaalde tijdlijn in mijn hoofd had", vertelt Leclerc tegenover onder meer RacingNews365. "Ik hou van dit team, dat is vanaf de buitenkant denk ik wel te zien. Ik zit inmiddels acht jaar bij het Formule 1-team en in totaal al tien jaar bij Ferrari. Zij waren destijds een van de eersten die in mij geloofden en me hebben geholpen om te komen waar ik nu sta."
Leclerc is dus blij met Ferrari. "Bovenal geloof ik in het project. Ik denk dat we een goede band hebben met Fred Vasseur en ik geloof er heilig in dat hij de man is die Ferrari weer terug naar de top kan brengen. Het is een goede start van het seizoen geweest. Natuurlijk nog niet zo goed als we zouden willen, want ons doel is het wereldkampioenschap, maar er is veel geïnnoveerd aan de auto."
"We weten waar we nog tekortkomen. Dat zit waarschijnlijk vooral aan de kant van de motor. Er ligt een plan klaar en hopelijk helpt dat ons om weer te staan waar we willen staan. Maar waarom de verlenging? Omdat ik van dit team hou en omdat ik in het project geloof. En om die twee redenen gaan we samen door."
Details over het contract
Leclerc wil niet te veel zeggen over de details van zijn contract, maar er staan bepaalde voorwaarden in over resultaten. "Mijn liefde voor het team is heel groot, maar natuurlijk is winnen belangrijk voor iedere coureur. Dat is tenslotte waar we voor racen. Maar winnen in het rood geeft mij een heel uniek gevoel; het is iets waar ik tot nu toe al mijn jaren in de Formule 1 aan heb gewijd om dat te bereiken."
"Dat is ons tot nu toe nog niet volledig gelukt, althans niet over een heel seizoen. Verder kan ik helaas niet te veel in detail treden over het contract, dus op de belangrijkste vraag kan ik jammer genoeg niet reageren, maar het (voorwaarden red.) maakt uiteraard wel deel uit van onze besprekingen."
Maar lagen er andere opties op tafel? "Ja, maar ik ga niet zeggen wie. Dat mogen ze zelf doen als ze dat willen. Voor mij was Ferrari altijd de enige keuze."
Wie schittert er in de straten van Monaco? Kan Max Verstappen weer een podiumplaats behalen en schitteren Charles Leclerc en Kimi Antonelli?
Unibet keert liefst 50 x jouw inzet uit bij een podiumplaats van Max, Kimi of Charles!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Win 50x jouw inzetMeest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.











Praat mee!