De GP van Australië in 2014 was de eerste race ooit in de Formule 1 waarin hybride V6-motoren werden gebruikt. Nico Rosberg won namens Mercedes en luidde zo de dominantie van het Duitse merk in. Nog specialer was misschien wel de podiumplaats voor Kevin Magnussen. De Deen debuteerde in de Formule 1 bij McLaren en haalde in zijn eerste race meteen een knappe tweede plaats.
Waar de Deen hoopte dat de tweede plaats in 2014 niet zijn laatste podium zou zijn in de koningsklasse, is dit voorlopig wel de realiteit. Zijn beste resultaten sindsdien, in bijna tien jaar Formule 1, zijn slechts vier vijfde plaatsen. Wel behaalde Magnussen een sensationele pole position in 2022. In wisselende omstandigheden bleek Magnussen uiteindelijk de snelste in Sao Paolo. Veel leverde dit echter niet op. In de sprintrace zakte de Deen terug naar plek acht en op zondag haalde Magnussen niet de finish. Het gebrek aan successen doet Magnussen nog weleens aan vroeger terugdenken.
"Ik heb in het verleden met zowel V10- als V8-motoren getest. Desondanks vind ik de huidige hybride motoren veel indrukwekkender qua performance," aldus de Deen tegenover onder meer RacingNews365.
Toch fantaseert Magnussen over een terugkeer naar een V8 of V10 motor: "De oude motoren hebben iets nostalgisch. Zeker het geluid is iets wat ik tot op de dag van vandaag mis. Als er een oude auto op het circuit rijdt, heeft dat nog altijd iets unieks. Iets in mij hoopt dan ook dat we ooit terug kunnen naar dit soort motoren, maar ik snap ook wel dat wereld en technologie niet heeft stilgestaan. Persoonlijk zou ik wel terug willen in de tijd om met de oude motoren te rijden."
Ook interessant:
Kunnen we van een enerverende GP van Australië spreken? Qua spanning misschien niet, maar er gebeurde genoeg. Red Bull blijkt niet onfeilbaar en dat is iets waar de concurrentie maar wat graag gebruik van wil maken.
De beroemde RN365 kalender download is er weer! Zet de F1-kalender voor 2025 met een druk op de knop in jouw agenda en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen.
Download de F1-kalenderMeest gelezen
In dit artikel
Praat mee!