Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Helmut Marko

Marko schept duidelijkheid over Red Bull-vertrek: "Daar wilde ik consequenties aan verbinden"

Helmut Marko vertrok aan het einde van 2025 bij Red Bull. Ondanks de leeftijd van de Oostenrijker, kwam zijn vertrek toch als een verrassing. Hij vertelt nu zelf waarom hij vond dat het tijd was om met pensioen te gaan.

Marko
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Helmut Marko en Red Bull Racing waren een hele lange tijd een combinatie die onafscheidelijk leek, maar daar kwam in december 2025 toch een einde aan. De inmiddels 82-jarige Oostenrijker maakte vrij plotseling bekend dat hij met pensioen zou gaan.

Al snel werd er gespeculeerd of Red Bull het vertrek van Marko niet had afgedwongen. Hij had zich tijdens het afgelopen seizoen meermaals niet populair gemaakt met zijn uitspraken. Zo noemde hij de emoties die bij Isack Hadjar loskwamen na zijn crash in de formatieronde tijdens zijn debuut in Australië 'gênant'.

Ook zei hij na de GP van Qatar dat hij geloofde dat Kimi Antonelli expres de fout in ging in de laatste ronde van de race, zodat Lando Norris hem kon inhalen en daarmee extra punten kon pakken in de strijd om de wereldtitel. Even later kreeg de jonge Italiaan meerdere doodsbedreigingen binnen via sociale media.

'Enorme teleurstelling'

In gesprek met Die Zeit wordt Helmut Marko gevraagd naar de reden van zijn vertrek bij Red Bull Racing. Het levert een bijzonder onderonsje op, met een opmerkelijke conclusie. 

Allereerst krijgt hij de vraag of hij gestopt is omdat hij geen zin meer had om te werken met hele jonge coureurs. Daarop reageert Marko als volgt: "Nee. De reden was de teleurstelling dat we in 2025 het wereldkampioenschap niet hebben gewonnen. Daar wilde ik voor mezelf consequenties aan verbinden."

De voormalig Red Bull-adviseur laat dus weten dat hij stopte omdat Max Verstappen vorig jaar de wereldtitel net misliep. Het zorgt voor enige verwarring bij de journalist die hem interviewt. Die vraagt of dat het hele verhaal is. "Nou ja, het zou onze vijfde wereldtitel op rij zijn geweest. Dat is alleen Michael Schumacher bij Ferrari gelukt. Het was een enorme teleurstelling", reageert Marko.

Op de opmerking dat Marko nog altijd voor vijf op een rij had kunnen gaan, reageert hij: "Kom nou, dan was ik bijna 90! Voor dit werk heb je passie nodig, het moet nog branden. Als je dat niet meer voelt, wordt het zwaar." 

Dat vuur was volgens Marko ook niet meer aan te wakkeren door het Red Bull-management: "Red Bull is een nieuw tijdperk ingegaan. De opvolgers van Dietrich Mateschitz hebben hun eigen manier van leidinggeven ingevoerd. Ik ben naar de nieuwe CEO Oliver Mintzlaff gegaan en heb gezegd: 'Ik stop'."

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
usa GP Miami 3 mei 2026
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
Volledige kalender
x
Zware crash Jos Verstappen crasht hard en slaat over de kop in Rallye des Wallonie