McLaren kwam aan het begin van het weekend nog wat tekort ten opzichte van de concurrentie, maar in de slotfase van de kwalificatie op de Madring was daar niets meer van te merken. Lando Norris ging er verrassend met poleposition vandoor en was elf duizendsten sneller dan Kimi Antonelli op P2.
Het leek een perfecte ronde, maar na afloop bleek dat de Brit toch een foutje had gemaakt in de laatste bocht. Teambaas Andrea Stella onthult in gesprek met Viaplay dat hem dat de nodige tijd kostte. Dat maakte het voor het team ook bijzonder spannend. "De eerste twintig bochten waren geweldig in die ronde, maar in de laatste bocht verloren we drie tienden. Dat was wel heel spannend, het leek alsof hij de muur gebruikte om de racelijn vast te houden!"
Toch kwam het uiteindelijk allemaal goed voor Norris en McLaren. "Maar het waren twintig fantastische bochten, die meer dan goed genoeg waren om poleposition te pakken, zelfs met die fout."
Complimenten
Niet alleen Norris kan rekenen op complimenten van zijn teambaas. Stella heeft ook mooie woorden voor de rest van het team na al het harde werk gedurende het weekend. "Complimenten aan Lando, dit was een prestatie op het niveau van een wereldkampioen. Ik wil ook complimenten uitdelen aan het team, want we hebben geprobeerd extra performance te vinden bij lagere snelheid en op de kerbstones."
"In de eerste training stonden we nog niet waar we wilden staan, maar we hebben al die informatie gebruikt, ook uit eerdere races, om hier nu competitief te zijn."
Iets verder naar achteren viel het voor Oscar Piastri wel tegen, al heeft Stella hoop op een goed resultaat voor de Australiër. "Met Lando halen we er nu het maximale uit, maar met Oscar laten we nog wel iets liggen. Het is jammer dat hij iets verder naar achteren start, maar het is wel een goede positie om ook mee te kunnen strijden om een podium in de race."
Wie wint de GP van Spanje op het nieuwe circuit de Madring? Bij Unibet pak je liefst 50 keer jouw inzet bij een podiumplaats voor Verstappen, Norris of Antonelli!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor nieuwe spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Claim jouw bonus!Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.











Praat mee!