Lando Norris start weliswaar niet vanaf poleposition, maar heeft toch de beste papieren in handen om er na de Grand Prix van Abu Dhabi met de wereldtitel vandoor te gaan. Zijn voornaamste concurrent, Max Verstappen, start wel vanaf poleposition. Als Norris er echter in slaagt op het podium te finishen, kan zelfs een winnende Verstappen hem er niet van weerhouden zijn grootste droom waar te maken.
Toch was Norris na de kwalificatie niet geheel tevreden, legt hij uit tegenover onder meer RacingNews365. "Q1 en Q2 waren niet mijn meest soepele sessies. Ik was wel blij met mijn rondjes in Q3, dus dat voelde allemaal wel prima. Ik had het idee dat ik veel uit de auto heb gehaald, maar het was gewoon niet genoeg. Ik ben wel een beetje teleurgesteld, want voor de laatste race van het jaar wil je gewoon op pole staan."
"Maar we hadden de pace gewoon niet tijdens de kwalificatie. Ik heb het gevoel dat ik het maximale uit de auto gehaald heb, en daar moet ik blij mee zijn. Ik sta natuurlijk wel achter de persoon waar ik het liefste voor had willen staan, dat is ook echt de enige reden voor mijn teleurstelling. Maar verder was ik best blij met mijn rondjes, meer zat er niet in."
De kwalificatie verliep ook niet helemaal volgens plan bij McLaren, want aan het einde van Q2 verschenen de beide coureurs nog met nieuwe setjes softs op de baan. Verstappen bleef daarentegen binnen en spaarde zo een setje banden uit. Toch denkt Norris niet dat die keuze veel gevolgen had voor de rest van zijn kwalificatie. "Nee, totaal niet."
Voor de race moet hij dan ook alles op alles gaan zetten. "We hebben wel kleine beetjes geleerd. We zaten op vrijdag niet in de beste positie, maar sindsdien hebben we op verschillende vlakken wel vooruitgang kunnen boeken."
"Op basis van race pace zijn we normaal gesproken erg sterk, maar zoals Oscar (Piastri) ook al zei: Verstappen was echt heel sterk! Wij waren net niet snel genoeg, maar we hopen dat we dat tijdens de race kunnen veranderen. Dan besluit ik verder wel wat ik nog ga doen."
Mis niets van het F1-seizoen 2026. Zet de F1-kalender met een klik in de agende van jouw telefoon of laptop!
Download kalenderMeest gelezen
In dit artikel










Praat mee!