Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
FIA

Officieel: FIA presenteert opmerkelijke kandidatenlijst voor presidentsverkiezingen

Op 12 december 2025 staan de FIA-presidentsverkiezingen op het programma in Oezbekistan. Opmerkelijk genoeg is Mohammed Ben Sulayem de enige officiële kandidaat.

FIA logo
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

De nieuwe FIA-presidentsverkiezingen komen steeds dichterbij. Op 12 december 2025 wordt er iemand gekozen in Oezbekisten, al valt er stiekem eigenlijk niet veel te kiezen. De FIA heeft de kandidatenlijst na de deadline van 24 oktober namelijk officieel gepubliceerd op de website, met zittend president Mohammed Ben Sulayem als enige kandidaat.

Je moet aan bepaalde eisen voldoen om als officiële kandidaat te worden gezien. De presidentslijst moet namelijk bestaan uit de president en een team van tien andere personen: een voorzitter voor de senaat; de vicevoorzitter voor automobiele mobiliteit en toerisme; de vicevoorzitter voor sport en nog eens zeven vicepresidenten voor sport.

De zeven vicepresidenten voor sport, afkomstig uit verschillende regio’s, moeten voortkomen uit een lijst van kandidaten die de FIA heeft goedgekeurd als personen die verkiesbaar zijn voor de World Motor Sport Council.

Rechtszaak tegen de FIA

Ben Sulayem heeft officieel dus geen tegenstanders, maar bepaalde mensen dienden zich eerder dit jaar wel aan. Tim Mayer, Laura Villars and Virginie Philipott wilden voor het presidentschap gaan, alleen kregen zij de benodigde lijst niet bij elkaar voor de deadline van 24 oktober. Sowieso klaagden zij over het proces, want die zou niet eerlijk en democratisch verlopen.

Villars begon zelfs een rechtszaak tegen de FIA om het proces aan te vechten. De eerste stap slaagde, want de klachten van Villars worden daadwerkelijk in de rechtbank in behandeling genomen. Een resultaat volgt op 3 december, negen dagen voor de verkiezingen. Mocht Villars in het gelijk worden gesteld, dienen de verkiezingen uitgesteld te worden. 

Bekijk de presidentslijst van Ben Sulayem hieronder!

Presidentslijst van Mohammed Ben Sulayem

Naam Rol
Mohammed Ben Sulayem FIA-president
Carmelo Sanz de Barros President van de senaat
Timothy Shearman Vicevoorzitter voor automobiele mobiliteit en toerisme
Malcolm Wilson OBE Vicevoorzitter voor sport
Abdulla Al-Khalifa Vicepresident voor sport (Midden-Oosten)
Rodrigo Rocha Vicepresident voor sport (Afrika)
Daniel Coen Vicepresident voor sport (Noord-Amerika)
Fabiana Ecclestone Vicepresident voor sport (Zuid-Amerika)
Lung-Nien Lee Vicepresident voor sport (Azië & Pacific)
Manuel Avino Roger Vicepresident voor sport (Europa)
Anna Nordkvist Vicepresident voor sport (Europa)

Praat mee!

x
Apotheose F1 Red Bull heeft goed nieuws voor 'uitzonderlijke' Verstappen