Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Red Bull Racing

Red Bull drukt geruchten over vermeende motortruc de kop in

Er gaan al een tijdje geruchten rond dat Mercedes en in mindere maten Red Bull Powertrains een maas in de wet hebben gevonden rondom de compressieverhoudingen in de motor. Ben Hodgkinson, technisch directeur van Red Bulls motorafdeling, vindt de geruchten een hoop gedoe om niets.

Red Bull RB22 Launch
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool

De reglementen van de FIA rondom de compressieverhouding in de krachtbronnen is vrij duidelijk: die moet 16:1 zijn wanneer de motor op kamertemperatuur is. Daarin zit tegelijkertijd ook de crux, want er wordt niets vermeld over diezelfde compressie wanneer de motor op vol vermogen draait, en daarmee dus een stuk warmer is. 

Dat ene detail heeft er volgens geruchten voor gezorgd dat Mercedes en Red Bull Powertrains een maas in de wet hebben gevonden. Zij zouden mogelijk een krachtbron hebben ontwikkeld die op kamertemperatuur 'gewoon' een compressieratio van 16:1 heeft, maar iets uitzet als die warm wordt, met een verhouding van 18:1 tot gevolg. En om het verhaal simpel te houden: 18:1 zorgt voor betere prestaties in vergelijking met 16:1. 

Of de geruchten kloppen of niet, dat is de vraag. Wat wel zeker is, is dat de FIA in overleg gaat met de diverse technische kopstukken van de Formule 1-teams om de vermoedelijke maas in de wet te bespreken. Ferrari, Audi en Honda hebben namelijk hun klaagzang laten horen.

'Alles wat we doen is legaal'

Maar als we Ben Hodgkinson, technisch directeur van Red Bull Powertrains, moeten geloven, dan is er überhaupt niets waar van de geruchten. In gesprek met diverse media, waaronder RacingNews365, doet hij zijn verhaal. Hij zegt dat de compressieverhouding in de reglementen lager is dan idealiter het geval is.

"Vanuit een volledig technisch oogpunt is de compressieratio te laag. We hebben de technologie om de verbranding zo snel te maken dat een 18:1-ratio uitstekend werkt. Dat betekent dat er prestaties te winnen zijn met elke tiende dat je compressie hoger is. Iedere motorleverancier zou dus moeten mikken om zo dicht mogelijk bij de 15,999:1 te komen als ze durven."

Verder meent Hodgkinson dat de commotie is ontstaan door de angst van andere leveranciers dat ze de spreekwoordelijke boot missen: "Er zullen wel een aantal leveranciers nerveus worden van het idee dat concurrenten wat slimmigheidjes uit hebben gehaald. Ik weet alleen niet hoezeer ik ernaar moet luisteren. Om eerlijk te zijn: ik doe dit werk al heel erg lang, en meestal gaat het om veel herrie om niets."

En dus focust Red Bull Powertrains zich vooral op zijn eigen werk: "Je moet uiteindelijk gewoon je eigen race rijden. Ik weet wat we doen en ik ben ervan overtuigd dat alles wat we doen legaal is. Natuurlijk gaan we zo dicht mogelijk naar de grens van het toegestane toe, maar ik zou verbaasd zijn als anderen dat niet hebben gedaan. Het zal dus allemaal gedoe om niets zijn. Ik denk dat iedereen gewoon dicht tegen die 16:1 aanzit", concludeert de Brit. 

Download met één druk op de knop de F1-kalender voor 2026 naar de agenda van jouw telefoon of laptop en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen!

Download F1-kalender

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

x
Breaking Dramatische ontknoping Dakar: leider verliest titel in laatste kilometers