Na de eerste drie races van 2026 was de conclusie bij Red Bull Racing duidelijk: het moet beter. Het team was de aansluiting met de andere topteams grotendeels kwijt en een strijd om podiumplaatsen of overwinningen leek er niet in te zitten. Het was enigszins zorgwekkend voor het team, vooral omdat Max Verstappen zijn ontevredenheid over de nieuwe reglementen niet onder stoelen of banken steekt.
Toch zag het er op de vrijdag in Miami, na de ongeplande lentepauze van zo'n vijf weken, al een stuk beter uit. Red Bull heeft de nodige upgrades meegenomen naar het Miami International Autodrome en lijkt daarmee al eerste stappen gezet te hebben. Gianpiero Lambiase legt in een video van Red Bull uit hoe de afgelopen weken zijn verlopen.
"Het was een hele positieve dag voor ons als team. Vier à vijf vrije weken tussen de races door heeft de teams de mogelijkheid gegeven om eens goed te reflecteren na de tests en de eerste drie races van het jaar, ook om de limieten van de auto beter te begrijpen en eventuele problemen met de balans uit te zoeken."
Daar plukt het team nu de vruchten van. "Als team hebben we dat denk ik erg goed gedaan. We zaten niet alleen bovenop de algemene performance, maar ook op wat meer fundamentele problemen met de auto. Max voelt zich nu ontzettend comfortabel en dat kwam ook terug in zijn prestaties op vrijdag."
"Isack had wat torque-gerelateerde problemen gedurende de dag, maar dat proberen we allemaal te begrijpen. We moeten kijken wat de invloed daarvan is op het vermogen van de auto, maar ook naar wat het doet bij bepaalde interacties en terugschakelen. Dat wordt dus wel iets waar we ons op moeten focussen om een soortgelijke situatie te voorkomen voor de kwalificatie en de race."
"Maar over het algemeen was het een hele goede dag. Een positieve start van het weekend, maar daar stopt het niet. We zullen in aanloop naar zaterdag op zoek gaan naar manieren om nog verder te verbeteren."
Meest gelezen
In dit artikel













Praat mee!