Zak Brown vindt dat één bedrijf niet eigenaar moet kunnen zijn van twee verschillende Formule 1-teams. Dit zou volgens hem de competitieve integriteit van de Formule 1 aantasten. De Amerikaan erkende dat dit zogenaamde co-ownership lang een goede oplossing was om noodlijdende teams overeind te houden, maar dit niet langer meer noodzakelijk is door de exorbitante waarden van de teams.
En dus moet daar volgens de CEO van McLaren een einde aan komen. Hij schreef een brief aan de FIA waarin hij het motorsportorgaan oproept om een einde te maken aan deze structuur. Daarmee opent hij als het ware de aanval op Red Bull, dat ook eigenaar is van zusterteam Racing Bulls. Maar ook op Mercedes, dat verregaande interesse heeft in een 24% belang in het F1-team van Alpine.
Men zou verwachten dat Laurent Mekies weerstand zou bieden tegen de woorden van Brown, maar de Red Bull-teambaas stelt zich verrassend open op. In de persconferentie voor teambazen na de vrije training in Canada reageert hij op de brief van de McLaren-CEO:
"We willen allemaal 11 teams die onafhankelijk van elkaar racen op de baan, en als sport hebben we de afgelopen weken, maanden en jaren al veel stappen gezet om te zorgen voor steeds meer onafhankelijkheid van elk team op de grid."
"Als stakeholders - of dat nu andere teams zijn of partijen daarbuiten - vinden dat er extra stappen nodig zijn om die onafhankelijkheid te versterken, dan zouden we dat steunen."
Onafhankelijk racen
Mekies denkt overigens niet dat het dubbele eigenaarschap van Red Bull in de Formule 1 schadelijk is voor de koningsklasse van de autosport. Er wordt immers ook op andere vlakken uitvoerig samengewerkt tussen verschillende teams:
"Wij denken niet dat dit per se gaat over eigendom of strategische samenwerkingen. Er zijn immers heel veel verschillende vormen van samenwerking in de pitlane: motorleveranciers, versnellingsbakken, ophangingscomponenten, gedeeltelijke of volledige eigendommen."
En dus is de conclusie van Mekies duidelijk: "Wij staan volledig achter elke verdere stap die nodig is om te garanderen dat teams, ongeacht strategische samenwerkingen of eigendomsstructuren, onafhankelijk tegen elkaar racen op de baan. Wij vinden dat dit vandaag al het geval is, maar we zullen als sport elke verdere stap die nodig is volledig blijven ondersteunen."
Denk jij dat Verstappen, Russell of Antonelli in de top 3 rijdt in Canada? Pak bij Unibet maar liefst 50x je inzet!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Win 50 keer jouw inzet!Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.













Praat mee!