Na zijn vertrek bij McLaren aan het einde van 2022, keerde Daniel Ricciardo halverwege vorig jaar terug op de grid bij RB, het zusterteam van Red Bull. Hij werd ook dit seizoen een van de vaste rijders van RB, naast Yuki Tsunoda. Maar waar de Japanner al een contractverlenging op zak heeft, is het nog hoogst onzeker of ook Ricciardo in 2025 nog een F1-stoeltje heeft.
Ricciardo heeft dit jaar moeite om het tempo van Tsunoda te evenaren, met als beste resultaat de achtste plaats tijdens de Grand Prix van Canada. Met een vierde plaats in de sprintrace in Miami en een negende plaats in Oostenrijk als enige andere puntenscores dit seizoen, geeft Ricciardo toe dat hij zijn gebrek aan consistentie betreurt. "Dat is mijn grootste frustratie", vertelt hij aan Formula1.com.
"Het is een frustratie omdat ik naar mezelf kijk in de spiegel en zeg: ik kan dit heel erg goed, dus hoe zorg ik ervoor dat ik het consequent doe? Want als ik het doe, moet ik lachen. Maar gelukkig is het wel meer positief dan negatief", zegt de Australiër.
"Er komt een dag dat ik het niet meer zo goed kan. Ik heb liever sporadische goede dagen die laten zien dat ik nog steeds de capaciteiten heb om iets geweldigs te doen en dan is het aan mij om dat vaker te laten zien."
Anderen bekeken ook:
Prestaties bepalen de toekomst
Ricciardo is van mening dat hij wel zijn vorm heeft verbeterd ten opzichte van de beginfase van het seizoen. Hij geeft aan dat hij meer de samenwerking zoekt met andere personen om zichzelf te versterken. "Ik heb bijvoorbeeld één ding veranderd: toen ik vorig jaar weer terugkwam, besloot ik om de dingen een tijdje alleen te doen, om te trainen. Ik vond dat ik het lang genoeg had gedaan en dat ik wist wat ik nodig had", legt Ricciardo uit.
"Maar nu werk ik fulltime met Pyry (Salmela, de prestatiecoach van Ricciardo, red.). Hij is altijd bij me op de baan geweest sinds ik terug ben, maar ik maak nu wat meer gebruik van zijn expertise."
Op de vraag of zijn prestaties uiteindelijk de doorslag zullen geven over zijn toekomst in de Formule 1 is Ricciardo duidelijk. "Ja, dat denk ik wel. En dat is wat ik tegen mezelf zeg. De sport is nu zo competitief. Ja, er komen marketing en andere dingen kijken bij deze sport. Maar uiteindelijk liegt de stopwatch niet en dat is mijn beste manier om dit langer te blijven doen."
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!
ArribaAndale
Een stopwatch liegt inderdaad niet maar Ricciardo weet de stopwatch wel te ************** door in zijn eerste race van 2024, heel schijnheilig onwetend, Tsunoda niet zijn plek terug te geven. Toen kreeg hij nog de vertrouwen van zijn team dat dankzij zijn ervaringen en talenten de beste van het team zou moeten zijn en Tsunoda werd geboden om Ricciardo, geheel onterecht, voorbij te laten gaan. Daarna kreeg Ricciardo zelfs als eerste de nieuwste updates op zijn wagen terwijl hij, al veelvuldig, werd overklast door Tsunoda. Nog steeds liegt de stopwatch niet. Maar misschien liegen er teveel mensen om Ricciardo heen en krijgt hij veel te veel kansen om te laten zien wat hij in zijn mars heeft. Als de stopwatch wat langer zou hebben doorgelopen dan blijkt dat Ricciardo al jaren heel weinig heeft laten zien en is het misschien wel de hoogste tijd dat iemand hem nu gebied te vertellen dat het over en uit is. Dat zijn tijd voorbij is en de stopwatch op iemand anders gericht wordt.
Dit bericht is aangepast door de redactie.
Dit bericht is aangepast op: