Wat moet er gebeuren met de sprintweekenden? Dat is een vraag waar de FIA, de FOM, de coureurs en de teams al een tijdje over nadenken. De meningen hierover lopen enorm uiteen. De één vindt ze geweldig, de ander ziet ze liever verdwijnen. In aanloop naar het sprintweekend in Austin, geeft ook Carlos Sainz zijn mening over sprints.
In gesprek met diverse media, waaronder RacingNews365, blikt hij allereerst terug op zijn ervaringen van de sprintrace in Austin vorig jaar: "Dat was de leukste sprint die ik ooit heb gereden. Volgens mij had ik non-stop gevechten op de baan met George Russell, Lando Norris en Charles Leclerc. Ik vind dan ook dat sprints gehouden moeten worden op banen waar er gevochten kan worden en waar er ingehaald kan worden."
Niet ieder sprintweekend in 2026 belooft dat gehoopte spektakel te kunnen bieden. Zo zullen er sprints gehouden worden in Zandvoort en Singapore. Sainz is dan ook niet erg overtuigd van de keuzes die gemaakt zijn: "Dat zijn waarschijnlijk niet de beste circuits om dat te doen. Aan de andere kant, je weet het maar nooit. Voor hetzelfde geld valt er flinke bui tijdens zo'n race en wordt het de beste sprint ooit."
Nieuwe dingen proberen
Wat volgens Sainz wel beter moet, is het format van een sprintweekend. De Spanjaard is van mening dat er teveel 'verklapt' wordt tijdens een sprintrace: "Het onthult wat er in de eerste stint van de race op zondag gaat gebeuren. Iedereen rijdt met wat meer brandstof in de wagen, maar de bandenkeuze is hetzelfde. Ook is het kwalificatieformat van de sprint hetzelfde als die voor de Grand Prix. Ik zie dus liever wat veranderingen, zodat er minder verklapt wordt."
En wat zijn volgens Sainz goede veranderingen? "We zouden bijvoorbeeld iedereen kunnen verplichten om de sprintrace op de zachte band aan te vangen. Het is een band met veel slijtage, die we anders buiten de kwalificatie nooit gebruiken. Het is een snelle oplossing, maar het moet zeker niet de enige zijn. Er is meer nodig, wellicht iets 'pittigs'."
"De sprints zijn een goede kans om te experimenteren. Om nieuwe ideeën uit te testen. Als iets dan werkt, kan je het permanent doorvoeren. Werkt het niet? Dan kan het de prullenbak in. Het is iets dat in het verleden al gedaan is. Ik ben alleen geen fan van reversed grids. Maar je kan bijvoorbeeld de sprintkwalificatie veranderen. Maak van de derde sessie een superpole bijvoorbeeld. Het belangrijkste is dat we dingen gaan proberen. En we moeten er niet té kritisch over denken."
Pakt Max Verstappen een podium tijdens de GP van Verenigde Staten? Dan pak je bij Unibet liefst 50 keer jouw inzet!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Claim jouw bonus!Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!