Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Lewis Hamilton

Sainz stipt 'geluk' van Hamilton aan: "Dan hadden we deze Lewis niet gezien"

Lewis Hamilton wist in Barcelona eindelijk een Grand Prix namens Ferrari te winnen. Carlos Sainz ziet dat alles momenteel op zijn plek valt voor de Brit, en daar is volgens de Spanjaard ook een beetje geluk voor nodig.

Sainz Monaco
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Carlos Sainz was de laatste coureur die een Grand Prix wist te winnen namens Ferrari. De Spanjaard won de GP van Mexico in 2024. Even later moest hij plaatsmaken voor Lewis Hamilton. De vervanger van Sainz worstelde echter tijdens het hele vorige seizoen en wist niet eens een podiumfinish te behalen.

Dit jaar is alles anders voor Hamilton. De Brit eindigde vier van de zeven GPs op het podium. De GP van Barcelona was daarin het hoogtepunt, want hij wist Sainz te onttronen als laatste GP-winnaar voor Ferrari. De Formule 1 lijkt Hamilton eindelijk weer toe te lachen, iets wat sinds 2021 nauwelijks gebeurde.

Sainz laat in gesprek met de Spaanse media weten dat hij precies hetzelfde ervoer als Hamilton vorig jaar bij Ferrari deed, en dat de ommekeer van Hamilton een mix van doorzettingsvermogen en geluk is: "Deze sport kent geen geheimen. We beschikken allemaal over een zeer hoog niveau van vaardigheid en verschillen in rijstijl. Sommige auto's presteren goed, andere slecht. De kracht van een coureur ligt in het aanpassen en weten hoe hij met alle F1-auto's moet omgaan.

Het overkwam mij in 2022. De Ferrari toen was een auto die ik helemaal niet prettig vond, maar ik paste me aan en in 2023 en 2024 presteerde ik op een zeer hoog niveau", aldus Sainz.

Voelen als een god

Ferrari zal vorig jaar ongetwijfeld spijt hebben gehad dat het Sainz verving door Hamilton. De Spanjaard stond naar eigen zeggen bekend om zijn aanpassingsvermogen, iets waar Hamilton veel meer moeite mee leek te hebben: "Je gaat naar een team met een auto die je niet bevalt en je brengt er drie jaar door zonder dat de auto zich aan jou aanpast. Je hebt het gevoel dat je iets aan de auto mist."

Toch laat Hamilton nu de auto hem beter ligt direct zijn klasse zien: "Dan krijg je een auto die je wél bevalt en voel je je als een god. Het is een veel complexere sport, en Lewis verdient alle lof voor de ommekeer die hij heeft bewerkstelligd."

En dus kan Sainz alleen maar respect hebben voor Hamiltons prestatie, ook al zit er iets van geluk bij: "De reglementswijzigingen zijn zijn geluk geweest. Als hij met de auto van vorig jaar had moeten blijven rijden, hadden we deze Hamilton niet gezien", besluit Sainz.

Nederland hoopt de eerste zege op het WK Voetbal te pakken tegen Zweden. Nieuwe Unibet-spelers ontvangen maar liefst 50x hun inzet als Nederland scoort!

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.

Win 50 keer je inzet!

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
bel GP België 19 jul 2026
hun GP Hongarije 26 jul 2026
nld GP Nederland 23 aug 2026
ita GP Italië 6 sep 2026
Volledige kalender
x
Breaking Mercedes trekt Right of Review tegen podium Gasly in