Carlos Sainz verraste zaterdag vriend en vijand door bijna de poleposition te pakken voor de Grand Prix van Azerbeidzjan. Max Verstappen voorkwam dat op het allerlaatste moment, maar de Spanjaard mocht de race wel vanaf P2 starten. Hij bleef tijdens de race uit de problemen, toonde een prima pace en zag alleen George Russell aan zich voorbijgaan. Het resultaat was een tripje naar het podium, zijn eerste keer als Williams-coureur.
De Spanjaard is vooral trots wanneer hij de media te woord staat. Na een seizoen vol gemiste kansen valt het kwartje eindelijk de goede kant op voor hem. "Ik heb het het hele jaar al gezegd, maar ik heb nooit de kans gehad om het te bewijzen. Ik ben het hele jaar al snel geweest. Ik heb me heel snel aangepast aan dit team en ik zit op de juiste koers. Maar ik had nog geen resultaten om dat aan iemand te bewijzen," zo begint Sainz tegenover Sky Sports F1.
"Dit jaar is extreem frustrerend geweest, omdat we geen resultaten hebben gehaald: dingen buiten mijn controle, dingen binnen mijn controle, pech. Ik heb altijd tegen het team gezegd dat we een kans maken om voor een podium te vechten, zolang er niets tegenzit. Dat is precies wat er gebeurde."
Levenswerk
Sainz riep na de race over de boordradio dat dit de mooiste podiumplaats uit zijn carrière is. Dat komt vooral omdat hij met Williams terug naar de top wil en dit de eerste stap is. "Ik heb altijd al in dit project geloofd. Ik heb het vaker gezegd en ik zal het opnieuw zeggen: dit is mijn levensproject. Als het me lukt om Williams weer competitief te maken en met dit team races te winnen, dan is dat alles waar ik om geef."
"De komende jaren van mijn leven zal ik al mijn energie en inzet in Williams stoppen en me hier volledig aan wijden. Ik weet ook dat ik het kan, omdat ik denk dat ik goed ben in het verbeteren van een team."
"Tegelijkertijd is het voor mij een bevestiging dat ik in de eerste veertien races een goed tempo had en me uitstekend heb aangepast. Van alle coureurs die van team zijn veranderd, denk ik dat ik degene ben die zich het snelst heeft aangepast aan de auto, maar de resultaten kwamen maar niet. Er was dus niemand aan wie ik dat kon bewijzen. En eindelijk heb ik kunnen laten zien dat ik over genoeg snelheid beschik."
Ook interessant:
Moeten we nog verrast zijn als Max Verstappen en Red Bull verrassen? Of zien we een patroon en is het team daadwerkelijk bezig aan een opmars? Het is de vraag die natuurlijk centraal staat in nieuwste editie van de Formule 1-podcast van RacingNews365, waar Mike Hezemans, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk hun opwachting maken.
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!