Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
F1

Sky-expert wijst grote titelfavoriet aan: "Hij was de beste na Verstappen"

Mercedes zag er solide uit tijdens de besloten testweek in Barcelona. Sky-expert Karun Chandhok bombardeert George Russell tot titelfavoriet.

Russell Barcelona
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Mercedes F1

Tot aan de Grand Prix van Australië blijft het flink gissen wat de krachtsverhoudingen gaan zijn in de Formule 1. Nieuwe reglementen zorgen vaak voor opschudding, zeker nu de fabrikanten ook gloednieuwe motoren hebben gebouwd. 

Tijdens de testweek in Barcelona zag Mercedes er echter zeer sterk uit, met name qua betrouwbaarheid. Dat is voormalig F1-coureur en Sky-expert Karun Chandhok ook opgevallen. Hij bombardeert George Russell tot titelfavoriet.

"In mijn ogen is hij de favoriet voor de wereldtitel", vertelt Chandhok tegenover talkSPORT. "Met deze grote regelwijziging wordt het essentieel om bij een team te rijden waar de motor en het chassis zo goed mogelijk geïntegreerd zijn."

Chandhok wijst naar de grote fabrikanten. "Ferrari en Mercedes hebben dat al, evenals Red Bull en Audi. Maar Red Bull en Audi zijn nieuwe motorfabrikanten, dus je moet ze wat tijd geven."

Klaar voor een wereldtitel

En de nieuwigheden leveren Red Bull en Audi een achterstand op, denkt Chandhok. "Ik denk dat Mercedes en Ferrari, met die geïntegreerde structuur, in het begin van een regelcyclus een voordeel hebben. Voor mij was Russell in 2025 de op één na beste coureur in F1, na Max Verstappen. Hij had een uitstekend seizoen."

"Ik denk dat hij klaar is om mee te doen voor het kampioenschap, als de auto dat toelaat. Ik denk dat hij klaar is om wereldkampioen te worden."

Ook interessant:

Hoe kunnen Max Verstappen en Red Bull terugkijken naar de testweek in Barcelona? En hoe verhouden ze zich tot de concurrentie? Tom Coronel en Joris Mosterdijk bespreken uitvoerig de winnaars en verliezers van de eerste wintertest, in een nieuwe aflevering van de Formule 1-podcast van RacingNews365!

Ontvang 200 Free Spins én €30 aan Free Bets als je €10 inzet op Sport!

Claim jouw bonus

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
aus GP Australië 8 mrt 2026
chn GP China 15 mrt 2026
jpn GP Japan 29 mrt 2026
bhr GP Bahrein 12 apr 2026
sau GP Saoedi-Arabië 19 apr 2026
usa GP Miami 3 mei 2026
Volledige kalender
x
Ongeloof Aston Martin-medewerker gelooft zijn ogen niet: "Deze Newey-auto..."