Ook zonder de Formule 1 is het druk in de autosportwereld. Zo werd er ook gereden op het Franse circuit Paul Ricard, waar er een zes uur durende race op het programma stond in de GT World Challenge Europe. Verstappen Racing stond daar ook aan de start, met Dani Juncadella, Jules Gounon en Chris Lulham, met een belangrijk doel: ervaring opdoen voor de komende 24 uursrace op de Nürburgring.
Naast het feit dat het drietal reed met de auto die ook op de Nordschleife gebruikt zal worden, konden met name Juncadella en Gounon waardevolle ervaring opdoen met rijden in het donker. De race op het Franse circuit ging later op de dag pas van start, en zo werd een deel van de race in het donker afgewerkt.
Na een vrij kleurloze kwalificatie leek het er niet op dat Team Verstappen echt indruk zou kunnen maken tijdens de race. Op een bepaald punt in de race leek het er wel even op dat het team, samen met de andere Mercedes-AMGs, op het podium zou belanden, maar Team Verstappen kon de snelheid van de #48 Winward Racing niet bijhouden.
Heel vreemd was dat niet, want de #48 auto, met Maro Engel, Luca Stolz en Lucas Auer achter het stuur, leek lange tijd op koers te liggen om de overwinning te pakken. Het team ging tot in de ultieme slotfase aan de leiding en wist eerdere aanvallen succesvol af te slaan. Auer maakte met nog 25 minuten op de klok echter een foutje en belandde daardoor wat wijd buiten de baan.
De #7 Comtoyou Racing Aston Martin Vantage GT3 Evo van Marco Sorensen, Nicki Thiim en Mattia Drudi lag daar maar vier seconden achter en had zo vrij baan. Het drietal ging er in de slotfase met de overwinning vandoor. De #48 auto kwam vlak daarachter wel als tweede over de streep, en de #59 McLaren van Garage 59 maakte het podium compleet.
Voor Team Verstappen bleef het bij een P9 op Paul Ricard, al is het doel van een probleemloze voorbereiding wel bereikt. De drie coureurs werkten een race af zonder grote problemen, iets wat niet gezegd kan worden over het team van Lance Stroll. De Canadees maakte zijn GT3-debuut samen met Mari Boya en Roberto Mehri, maar zijn twee teamgenoten kregen in de eerste uren al de nodige straffen aan de broek, nog voor Stroll zelf instapte. Uiteindelijk kwam het drietal niet verder dan P48.
Meest gelezen
In dit artikel











Praat mee!