Er leek voor Ferrari geen vuiltje aan de lucht tijdens de eerste meters van de GP van Mexico. Lewis Hamilton startte uitstekend vanaf poleposition, terwijl Charles Leclerc ook goed van zijn plek kwam en al snel voorbij was aan George Russell. In plaats van zich te settelen in een dominante 1-2-positie, koos de Monegask er echter voor om zijn snelheid in de eerste bochten te gebruiken om de aanval op Hamilton in te zetten.
De twee naderden bocht 4 en vochten dusdanig hard met elkaar dat beide coureurs naast de baan kwamen. Leclerc kreeg straf voor het afsnijden van de bocht en het behalen van voordeel daarmee, terwijl Hamilton direct erna voorbijgestoken werd door Max Verstappen.
Na de eerste reeks pitstops, waarbij Leclerc zijn tijdstraf moest inlossen, lag Verstappen ineens aan de leiding. Na de rode vlag en bijbehorende herstart ging het van kwaad tot erger bij Leclerc, die een slechte start had, blokkeerde richting bocht 1, terugviel naar P4 en met een vlakke kant op de linker voorband de race moest uitrijden.
Frustratie van 2.000 medewerkers
Teambaas Frédéric Vasseur stak na afloop zijn onvrede niet onder stoelen of banken. In gesprek met onder andere RacingNews365 laat hij weten niets te kunnen met de smoesjes van de coureurs: "Natuurlijk helpt de lay-out van de baan niet mee, maar dat mag geen excuus zijn. Ik ben behoorlijk gefrustreerd, aangezien we op de eerste en tweede plaats lagen in bocht 4, en de laatste keer dat er een inhaalactie was in Mexico, zaten we nog in de jaren '70."
"Op het moment dat je als eerste en tweede bocht 4 ingaat, verwacht je niet dat je de race niet gaat winnen. Maar mijn frustraties zijn niet het belangrijkste. Het gaat om de frustratie van de 2.000 medewerkers die meehelpen aan dit project. Ik heb even de tijd nodig om dit te verteren."
Volgens de Fransman was het duel tussen zijn coureurs vooral een kwestie van een gebrek aan respect: "Ze werken niet voor zichzelf, maar in een team. Ze werken ook voor een heleboel sponsoren. Ze werken voor 2.000 mensen binnen het bedrijf. Dat zijn de mensen die dag en nacht werken zodat we nieuwe upgrades krijgen. Dat moeten ze in de gaten houden", aldus Vasseur.
Ook interessant:
Verstappen en Antonelli warmen publiek op voor pikante F1-kraker
Man, man, man, MAN! Wát een weekend hebben we achter de rug. Controverse, crashes, een boze Max Verstappen, een nóg bozer Ferrari en een prachtige jonge nieuwe wereldkampioen in de persoon van Kimi Antonelli. En oh ja, er werd ook nog even een coureur zomaar zijn team uitgezet!
Ontdek het zelf en ontvang €50 aan Free Spins bij €25 inzet!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Claim jouw bonus!Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.













Praat mee!