Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

Verstappen doet plechtige belofte voor laatste editie GP Nederland

We wisten al langer dat het eraan zat te komen, maar nu is het dan toch bijna zover: de laatste editie van de Grand Prix van Nederland staat voor de deur. RacingNews365 sprak erover met Max Verstappen.

In het weekend van 21 tot 23 augustus staat de Grand Prix van Nederland op het programma. Het is het zesde raceweekend dat Circuit Zandvoort heeft georganiseerd sinds het in 2021 terugkeerde op de Formule 1-kalender, maar na dit jaar is het klaar met de oranje gekte in de Zandvoortse duinen. De GP van Nederland staat in 2027 namelijk niet meer op de kalender. 

Van de vijf eerder verreden races kwam Max Verstappen er in maar liefst drie als eerste over de streep, en in 2024 en 2025 eindigde hij op P2. Met een gemiddelde finishpositie van 1,4, de op één na beste in zijn carrière, is Verstappen dus bijzonder succesvol op eigen bodem. 

Nu de laatste editie van de Grand Prix van Nederland op het programma staat, zal Verstappen ongetwijfeld hopen nog een keer op het podium te kunnen staan. Met de sprintrace die aan het weekend is toegevoegd, is er een extra kans voor de Nederlander om iets moois te laten zien. Toch voelt hij geen extra motivatie om die laatste keer voor eigen publiek iets moois te laten zien. 

"Ik heb nooit extra motivatie, want dat zou heel slecht zijn!", begint hij in een exclusief interview met RacingNews365. "Dat betekent vooral dat ik voor alle andere races niet gemotiveerd genoeg ben om het daar goed te doen, dus ik wil het altijd goed doen." 

De liefde voor Zandvoort is echter duidelijk aanwezig. "Ik hou ervan om daar te rijden! Ik heb daar echt indrukwekkende support gehad en ook fantastische resultaten behaald. Ik kijk er dus wel echt naar uit, ik wil genieten van het raceweekend."

Hoewel het verdwijnen van Zandvoort van de Formule 1-kalender voor velen als een groot gemis zal voelen, kijkt Verstappen daar iets anders naar. De koningsklasse van de autosport mag daar dan wel weggaan, maar dat betekent niet dat de viervoudig wereldkampioen het circuit in de duinen nooit meer zal betreden. 

Verstappen doet dan ook een plechtige belofte: "Het circuit verdwijnt nu van de Formule 1-kalender, maar de baan blijft gewoon liggen, toch? Als ik daar dan wil rijden, kan ik dat doen. Misschien niet meer in een Formule 1-setting, maar ik zal daar nog wel een keer terugkomen, zelfs nu de Formule 1 daar weggaat." 

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
nld GP Nederland 23 aug 2026
ita GP Italië 6 sep 2026
esp GP Spanje 13 sep 2026
aze GP Azerbeidzjan 26 sep 2026
bhr GP Bahrein 4 okt 2026
sgp GP Singapore 11 okt 2026
Volledige kalender
x
Zandvoort Verstappen doet plechtige belofte voor laatste editie GP Nederland