Max Verstappen en Liam Lawson kwamen elkaar in de tweede vrije training op een nogal onhandige manier tegen. Er is al veel over gezegd en gesproken, maar uiteindelijk was het oordeel van de stewards duidelijk: beide heren zijn bestraft met een gridstraf van één plaats voor het contact dat ze met elkaar maakten.
Het weekend in Mexico gaat echter verder, en dus vindt Verstappen het inmiddels allemaal wel best. In gesprek met het Nederlandse journaille, waaronder RacingNews365, laat de Nederlander dan ook weten dat het inmiddels is uitgesproken tussen de twee: "Het is allemaal prima tussen ons", aldus de Nederlander.
Vervolgens wordt Verstappen gevraagd hoe hij naar de gridstraf kijkt. Daarop reageert hij enigszins laconiek. "Als je naar andere sporten kijkt, en je soms beslissingen genomen ziet worden, dan kan je het daar ook mee eens zijn of juist niet. Ik heb mijn eigen mening er in ieder geval over. Aan de andere kant: ik heb er alles al over gezegd wat ik erover kwijt wil."
'Het is gewoon zo'
De stewards legden in hun oordeel uit dat ze een precedent wilden scheppen, omdat er tijdens een eerdere meeting gesproken werd over het hebben van dit soort incidenten in de vrije trainingen. Daarop besloten de stewards om het deze keer niet af te doen met een waarschuwing.
Op de vraag of hij het gek vindt dat juist nu besloten wordt om gridstraffen uit te delen, reageert Verstappen als volgt: "Het is wel vaker gebeurd vroeger, met andere dingen ook. Daar kan je niks aan doen. Als de stewards vinden dat het strafbaar is, dan is het strafbaar. Daar kan je het niet mee eens zijn, maar het is gewoon zo."
Op de opmerking dat Verstappen wel vaker als voorbeeld gesteld wordt, wil hijzelf tot besluit niet te veel zeggen: "Het is wat het is."
Scoort Max Verstappen wederom een zege of podium? Dan scoor jij ook dik! Unibet keert liefst 50 x jouw inzet uit bij een podiumplaats van Verstappen, Kimi Antonelli of George Russell!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Claim jouw bonus!Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.













Praat mee!