Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Australië

Australië

China

China

Japan

Japan

Bahrein GP Bahrein

Start race
02 d 18:10:12
Kwali. Kwalificatie
Race Race
Saoedi-Arabië

Saoedi-Arabië

Miami

Miami

Emilia-Romagna

Emilia-Romagna

Monaco

Monaco

Spanje

Spanje

Canada

Canada

Oostenrijk

Oostenrijk

Groot-Brittannië

Groot-Brittannië

België

België

Hongarije

Hongarije

Nederland

Nederland

Italië

Italië

Azerbeidzjan

Azerbeidzjan

Singapore

Singapore

Verenigde Staten

Verenigde Staten

Mexico

Mexico

Brazilië

Brazilië

Las Vegas

Las Vegas

Qatar

Qatar

Abu Dhabi

Abu Dhabi

Max Verstappen

Verstappen komt door zege in Miami binnen op iconische F1-lijst aller tijden

Max Verstappen veroverde in Miami zijn 23e overwinning in de Formule 1. Daarmee staat hij nog niet in de top tien aller tijden, maar hij komt wel in die lijst binnen als het gaat om de meeste podiums in de Formule 1.

Verstappen Miami win podium
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Contentpool
Max Verstappen veroverde in Miami zijn derde overwinning en dus ook derde podium van het Formule 1-seizoen 2022. In de lijst met de meeste overwinning staat de Nederlander op de veertiende plek, maar hij heeft slechts een drietal overwinningen nodig om in de top tien aller tijden te komen.

Wat betreft het aantal behaalde podiums staat Max sinds deze zondag in de top tien. Door in Miami zijn 63e podium aller tijden te behalen in de koningsklasse van de autosport, ging hij David Coulthard voorbij. De volgende op de lijst is Valtteri Bottas, met 67 podiums. Rubens Barrichello staat met 68 podiums ook binnen schootsafstand. Van de nog actieve Formule 1-coureurs staan verder Fernando Alonso (6e, 98 podiums), Sebastian Vettel (3e, 122 podiums) en Lewis Hamilton (1e, 183 podiums) in de lijst.

Check hieronder de podiumverdeling van Verstappen per seizoen. * betekent dat het seizoen nog bezig is

Podiums Verstappen per seizoen in Formule 1

Seizoen Aantal GPs Podiums Zeges
2015 19 0 0
2016 21 7 1
2017 20 4 2
2018 21 11 2
2019 21 9 3
2020 17 11 2
2021 22 18 10
2022* 5 3 3

Meer races, maar geen slecht percentage

Verstappen heeft ten opzichte sommige (oudere) namen in de lijst natuurlijk het voordeel dat er tegenwoordig meer races worden gereden in een seizoen, maar door te kijken naar het percentage podiumfinishes ten opzichte van zijn verreden races, zien we toch dat de Nederlander zeker niet onverdiend zo hoog in de lijst staat.

Hij is namelijk twaalfde in de lijst met hoogste percentage podiumfinishes (als we alleen coureurs meerekenen die meer dan tien Grands Prix hebben afgewerkt). Met 43,15% heeft de Red Bull-coureur bijna net zo'n hoog percentage als viervoudig wereldkampioen Vettel. Check hieronder de lijst met meeste podiums. In de buurt van Hamilton, Schumacher, Prost en Senna komt hij (nog) niet.

Een * betekent dat een coureur nog actief is in de Formule 1

Top tien meeste F1-podiumfinishes (percentage t.o.v. hoeveelheid races)

# Coureur Podiums % t.o.v. races
1. Hamilton 183 62,5%
2. M. Schumacher 155 50,5%
3. Vettel 122 43,3%
4. Prost 106 53,3%
5. Raikkonen 103 29,4%
6. Alonso 98 28,9%
7. Senna 80 49,7%
8. Barrichello 68 21,1%
9. Bottas 67 36,6%
10. Verstappen 63 43,2%

Ook interessant:

Verstappen niet te stoppen zonder Ferrari-upgrades

Wie stopt Max Verstappen? De Red Bull-coureur rekende wederom af met Charles Leclerc en was in de race de snelste man. De zege in Miami was een tik op de neus voor Ferrari, maar kan het team counteren met een upgrade?

En wat is er allemaal aan de hand bij Lewis Hamilton en Mercedes? Dat en nog veel meer bespreken autocoureur Tom Coronel, F1-expert Ruud Dimmers en host Joris Mosterdijk in een gloednieuwe aflevering van de RacingNews365 F1-podcast.

Bij winst van Verstappen in Bahrein, pak je bij Unibet maar liefst 50x je inzet!

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor nieuwe spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+

Win 50x je inzet!

Formule 1 GP Miami 2022 RN365 Nieuwsdossier

Praat mee!

  1. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_mv.png

    Vince Nzo

    De verklaring "een * betekent dat een coureur nog actief is in de Formule 1" klopt niet, het sterretje betekent dat het seizoen nog gaande is.

  2. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_mv.png

    Anpetra

    Als Max zo door gaat gaan de records van #44 er geheid aan. Hoe lang zal het duren?

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

      JK Visions

      Met 23 races per jaar za dat nog wel even duren lol. Nog 80 te gaan;)

  3. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_helmets/avatars_helmets_2024_ln.png

    Nealz

    Leuk, heb je niks aan! Percentages zeggen niks, is net hoe je ze bekijkt; 1%, 5, 20 of 100 van de 100 is allemaal 100% als je er specifiek naar kijkt 🤪

    Dit bericht is aangepast op:

  4. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    mpa

    Niets om je voor te schamen als je op zijn leeftijd alleen Hamilton, Schumacher, Prost en Senna boven je heb staan in percentage. ( Seb haalt hij over 2 weken wel in) . En het percentage zal ongetwijfeld nog flink groeien de komende jaren.

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

      Karrenmaar

      En dat van Hamilton krimpen... Althans, dit jaar dan nog. Volgend jaar gaat hij wel pleite.

      Dit bericht is aangepast op:

x
Red Bull Verstappen duidelijk over omstreden vleugel McLaren: "Veel mensen zien wat ik zie"