Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Kimi Antonelli

Antonelli: "Ik denk dat het nu wel genoeg is"

Kimi Antonelli heeft de laatste tijd te maken met de nodige pech. De Mercedes-coureur laat zich er echter niet door uit het veld slaan.

Antonelli Belgium
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Kimi Antonelli kende een zeer goed begin van het Formule 1-seizoen 2026. In de eerste race van het jaar moest hij nog zijn meerdere erkennen in teamgenoot George Russell, maar de vijf GP's die volgden wist hij allemaal te winnen. Het zorgde ervoor dat hij een comfortabele marge in het rijderskampioenschap had, maar die voorsprong is snel aan het slinken.

Tijdens de GP's van Barcelona en Silverstone scoorde hij geen punten, waardoor de concurrentie snel kon inlopen. Russell staat met nog twee races te gaan voor de zomerstop op een achterstand van 25 punten, met Lewis Hamilton weer zeven punten achter Russell. Ondanks het feit dat Antonelli geen punten scoorde op Silverstone, haalt hij wel wat positiefs uit dat weekend.

"Het was over het algemeen een heel sterk weekend. Dat was het positieve. We zaten er in elke sessie goed bij. Het was dus positief om te zien dat de snelheid goed is en dat het momentum er nog steeds is, ondanks een paar moeilijkheden die we eerder hadden. Dat is echt positief", zegt Antonelli tegenover onder meer RacingNews365.

"En vanuit mijn kant: ik moet gewoon leveren en proberen om alles waar ik invloed op heb te maximaliseren. Wat betreft de rest kan ik niet echt veel doen, behalve zo snel mogelijk rijden en goede prestaties blijven neerzetten."

'Ik denk dat het nu genoeg is'

Antonelli beaamt echter dat de afgelopen races niet allemaal volgens plan verliepen, met dus de puntloze finishes in Barcelona en Silverstone. "Het is natuurlijk erg frustrerend, maar zo gaat het nu eenmaal in de motorsport. Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal. Ik denk dat het nu genoeg is. Zoals ik al zei: dit zijn externe factoren waar je niet echt invloed op hebt." 

"Ik moet gewoon elke kans die ik krijg maximaliseren en proberen het maximale te halen uit wat ik zelf in de hand heb. Dan zien we wel hoe de rest uitpakt. Het team doet geweldig werk om ervoor te zorgen dat al deze problemen zich niet opnieuw voordoen", vertelt de jonge WK-leider tot slot.

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
bel GP België 19 jul 2026
hun GP Hongarije 26 jul 2026
nld GP Nederland 23 aug 2026
ita GP Italië 6 sep 2026
esp GP Spanje 13 sep 2026
aze GP Azerbeidzjan 26 sep 2026
Volledige kalender
x
Live Eerste vrije training F1 GP België 2026