In het tweede deel van het vorige Formule 1-seizoen was Max Verstappen samen met Lewis Hamilton verwikkeld in een verhitte strijd om de wereldtitel. In die strijd moest hij zich regelmatig breed maken en tot het absolute uiterste gaan. Dat kwam hem hier en daar op wat strafpunten te staan.
Het gaat in dit geval om strafpunten op zijn licentie, die de stewards aan de schuldigen uitdelen in het geval van crashes of andere vergrijpen. Strafpunten blijven een jaar staan, alvorens ze worden kwijtgescholden. Als een coureur twaalf strafpunten verzamelt in twaalf maanden tijd, dan wordt hij geschorst voor één race.
Verhitte titelstrijd
De regerend kampioen begon het Formule 1-seizoen 2022 met zeven strafpunten, wat betekende dat hij nog maximaal vier strafpunten mocht halen voor hij geschorst zou worden voor een race.
Die zeven strafpunten verzamelde hij vorig jaar in de tweede seizoenshelft. De Red Bull-coureur crashte tijdens de race in Monza bij het uitkomen van de pitstraat samen met Lewis Hamilton in de eerste chicane. Hij kreeg daar de schuld voor: twee strafpunten.
Verder kreeg hij nog twee strafpunten vanwege het negeren van dubbele gele vlaggen in Qatar, één strafpunt vanwege het behalen van een voordeel nadat hij de track limits had overschreden en nog eens twee voor het veroorzaken van een crash met Hamilton, dit keer in Saoedi-Arabië.
Brave Verstappen
Om een schorsing te ontlopen moest Verstappen zich daarom tot en met de GP van Italië dit jaar koest houden. En dat deed hij. Zestien races lang verzamelde hij geen enkel strafpunt, sterker nog: hij kreeg ook geen officiële reprimande.
Daardoor zag Verstappen zijn strafpuntenaantal na de race in Monza, ruim twee weken geleden, afnemen tot vijf. Voorlopig hoeft hij zich geen enkele zorgen te maken, al deed hij dat voorheen waarschijnlijk ook niet, over een eventuele schorsing.
De rest van het seizoen zou hij op papier dus wat meer risico kunnen nemen, maar kijkend naar de stand in het wereldkampioenschap zal dat niet nodig zijn. De volgende strafpunten voor Verstappen vallen weg na 20 november (twee stuks) en 5 december (3 stuks).
Check hieronder het volledige overzicht. De AlphaTauri-coureurs staan bovenaan.
Strafppunten na GP van Italië
Coureur | Strafpunten | Verloopdatum eerstvolgende |
---|---|---|
Tsunoda | 8 | 14 november 2022 |
Gasly | 7 | 10 oktober 2022 |
Alonso | 6 | 10 oktober 2022 |
Albon | 6 | 27 maart 2023 |
Verstappen | 5 | 20 november 2022 |
Ocon | 5 | 20 maart 2023 |
Stroll | 4 | 10 april 2023 |
Zhou | 4 | 27 maart 2023 |
Ricciardo | 4 | 8 mei 2023 |
Magnussen | 3 | 8 mei 2023 |
Vettel | 2 | 10 juli 2023 |
Bottas | 1 | 20 november 2022 |
Latifi | 1 | 12 juni 2023 |
Norris | 1 | 10 juli 2023 |
Ook interessant:
Verstappen moet even wachten op zijn tweede Formule 1-wereldtitel
De Grand Prix van Singapore staat voor de deur en dat betekent natuurlijk dat de mannen van RacingNews365 in de nieuwste Formule 1-podcast weer uitgebreid vooruitblikken op het raceweekend. Beluister de podcast hieronder!
Bij een doelpunt voor PSV of Feyenoord, pak je bij Unibet maar liefst 50x je inzet
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+
Win 50x je inzet!Meest gelezen
In dit artikel
Formule 1 GP Singapore 2022 RN365 Nieuwsdossier
Praat mee!
Wolly-XP
WTF.... geen enkele straf voor Ferrari en Mercedes coureurs. Vanwege ondoorzichtige jurering?
Kopp
Het blijft schandalig dat Verstappen de schuld kreeg voor die crash in Saudi-Arabië.
M.B.
Ook op monza was schandalig, hier kreeg hij in beide posities de schuld. Eerst kwam hij de pit uit en zat bottas op de baan kreeg hij de schuld en vorig jaar zat hij daar en kwam crybaby op de baan en liet géén plaats en krijgt hij weer de schuld. Hij werd op het broodje geduwd en daarna ben je gewoon passagier.
Pieter333
Lewis wist met zijn ervaring heus wel dat hij als eerste de chicane uit zou komen en Max achter hem aan moest sluiten, ook als hij voldoende ruimte voor Max had gelaten. Helaas zit afknijpen en naar buiten duwen in het DNA van Lewis, evenals het gebrek aan zelfreflectie. Voor de rest een wereld coureur, net onder Max.
M.B.
Pieter333 ik vindt persoonlijk LH echt niet net onder Max staan. Verschil zit um duidelijk in het boven zijn materiaal uit stijgen. Waar Lewis dit seizoen verslagen wordt door Rus dus ook daar komt ie onder en zelfs onder per. Die net als LH niet goed met het materiaal kan omgaan. Dus in dat opzicht mag ie van het huidige veld mss net de 8e plek aantikken als het gaat om hoe je met de middelen die je hebt om gaat. Albon en Zhou staan om hem heen in dat opzicht en zeker een ocon
Ijsje
Het is niet aan Lewis (of iedere andere coureur) om plaats te maken als de bocht ‘van jou’ is! Max dook in een gat dat er eigenlijk niet (meer) was, en die broodjes lagen er al een paar jaar, dus dat kan ook geen verassing zijn geweest. De wedstrijdleiding had hier gewoon gelijk… in Silverstone Lewis de hoofdschuldige, en in Monza was dat Max. Als Max fan kan je ook gewoon toegeven dat ie hier net even te optimistisch was, zeker niet negatief bedoeld, ik vind het prachtig dat ie het probeerde, maar zijn inhaalpoging was net te laat en waarschijnlijk ingegeven door het (te) snel goed willen maken van verloren tijd in de pitstop daaraan voorafgaand.
Dit bericht is aangepast op:
M.B.
Ijsje het gaat om de situatie ervoor toen LH de baan op kwam en direct wijd ging waardoor max de baan zelfs moest verlaten deels. De rest is gevolg en al is het jouw bocht moet je toch een wagenbreedte ruimte laten. Maar in monza was het gewoon pushing from the track and gaining an avantage voor 2 tellen dan
Dit bericht is aangepast op:
Ijsje
Daarin verschillen we dan van mening, geen probleem 👍🏻 Volgens mij deed Lewis niks wat niet mocht en ging Max in mijn ogen zelf op de zgn ‘penaltystip’ liggen… bij een aantal coureurs kom je daar misschien mee weg, en bij een aantal andere ( inclusief Max zelf) dus niet. Het is zoals het is, de wedstrijdleiding heeft zich uitgesproken en de punten zijn nu grotendeels weg, en als Max zo volwassen blijft rijden als dat ie nu doet, staat ie straks ook op 0
beantherio#72576
Beide situaties zijn ook wel vergelijkbaar. In beide situaties wilden beide rijders het onderste uit de kan waardoor de aanvaring ontstond. In beide gevallen viel daarom ook beide rijders wel iets te verwijten.
M.B.
Ijsje, dat ie gestraft is vind ik geen probleem in weze maar toen hij jaar ervoor zelf uit se pit kwam en bottas eraan kwam en die ook met zijn wiel naast de rijbaan moest kreeg max ook de straf en dat was in mijn optiek eenzelfde situatie als vorig jaar in monza. Dus lijkt het gewoon of men max op de korrel heeft en straft wat heus niet zo zal zijn.
Ijsje
Dat met Bottas weet ik eerlijk gezegd niet meer, maar als dat zo is klopt er inderdaad iets niet… maar dat de wedstrijdleiding niet heel consequent is (geweest) met de straffen, is een feit.
Dit bericht is aangepast op:
Ducky
Volgens mij heeft bottas wel strafpunten opgelopen toen hij voor merc uitkwamen
RobW84
Mis er inderdaad wel een paar op het lijstje, maar aan de andere kant is het mij ook onbekend waar je exact straffen voor krijgt en voor wat een reprimande.
stevenq74#77365
Max kwam niet uit de pitstraat in Monza, Max zat vlak achter Norris op het rechte stuk toen Lewis uit de pits kwam
M.B.
Alien81 misschien **** het gewoon omdat ik op een mobiel tik en de spellingcontrole het met dt vindt. En nee ben niet dyslectisch.
Dit bericht is aangepast door de redactie.
Dianick
Reageer toch niet op zo iemand. Hij vindt zichzelf geen GrammarNazi, maar ondertussen 🙄
M.B.
Ieder heeft het recht op zijn mening en ook het weerwoord indien nodig. Gun hem gewoon dat ie in alle rust verder kan gaan zonder zich te hoeven druk maken over mij. 😁
Factchecker
Max heeft wel een officiële reprimande gekregen, ondanks wat hier staat. In meen dat hij en nog 2 coureurs in Miami na de kwalificatie tussen de auto's doorliep met zijn fysio tijdens de Parc Fermé situatie. Stelt niets voor maar dit voor de volledigheid.