Drie auto's uit de Indy 500 hebben hun post-race inspecties niet doorstaan en zijn naar de onderste regionen van het klassement gestuurd, waaronder de als tweede geëindigde Marcus Ericsson.
De Zweedse coureur (auto nr. 28) en Andretti-teamgenoot Kyle Kirkwood (nr. 27) werden schuldig bevonden aan technische overtredingen, samen met Callum Illot van PREMA Racing.
Het persbericht luidde: "Tijdens de post-race inspectie van de auto's nr. 27 en 28 ontdekte INDYCAR wijzigingen aan de door Dallara geleverde Energy Management System (EMS)-covers. Volgens het INDYCAR-reglement moeten EMS-covers worden gebruikt zoals ze worden geleverd."
In de tussentijd slaagde PREMA Racing's nr. 90 (Illot) niet voor de minimale wing endplate-hoogte.
Door de wijziging is David Malukas gepromoveerd naar de tweede plaats en McLaren's Pato O'Ward naar de derde.
Elke auto heeft ook een boete gekregen van $100.000 en de team-/wedstrijdmanager van elke auto is voor één race geschorst tijdens de IndyCar-race in Detroit.
Ontvang het laatste F1-nieuws van RacingNews365 nu ook in je Google overzicht! Klik op onderstaande link en je ziet jouw favoriete F1-site nu nog vaker verschijnen. Zo mis je niets van het nieuws, analyses, interviews en scoops.
Volg RacingNews365 in GoogleMeest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.











Praat mee!